poniedziałek, 24 czerwca 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, mam niby jakieś obowiązki, ale czy coś zrobię czy nie zrobię to prawdziwy "Dzień Świra" 🤪 (w tym wizyta podwójnego kuriera) - wpis numer 1122

Dziś jest 24 czerwca 2024r. Witam ✋ Cześć 👋 Dzień dobry 👌 mówię do Was wszystkich i zapraszam na nowy 1122 gadżetowy wpis na blogu 😉😊 Ale to był bogaty w atrakcje weekend w Siedlcach 💣💥 Mam tu na myśli sobotni koncert Dni Siedlce (na scenie: Pan Sprężynka, Robert Rozmus i Dawid Kwiatkowski) oraz niedziele Mrowisko 2024 czyli XV Zlot Pojazdów Zabytkowych organizowany przez MTZ Korba 😎 W związku z tym dziś nie będzie nowych zdjęć z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko" - te ukażą się za tydzień...


Dzień świra - polski film fabularny z 2002 roku w reżyserii Marka Koterskiego, wyprodukowany przez Juliusza Machulskiego i Włodzimierza Otulaka. Tematem filmu jest dzień z życia Adasia Miauczyńskiego - alter ego reżysera - tym razem w osobie sfrustrowanego polonisty-rozwodnika (Marek Kondrat), który wyładowuje swoją agresję na otoczeniu. Ze względu na obecność Kondrata w głównej roli Dzień świra jest uznawany za środkowe ogniwo trylogii Koterskiego, poprzedzonej Domem wariatów (1984) i zakończonej Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006). Pierwowzorem dla Dnia świra była sztuka sceniczna pod tym samym tytułem, którą Koterskiemu udało się zaadaptować na ekrany kin mimo dręczących go licznych fobii. Film został dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i publiczność, która odnalazła w Miauczyńskim ucieleśnienie własnych lęków i słabości. Dzień świra został uhonorowany Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a szczególnie doceniona została kreacja odtwarzającego główną rolę Kondrata. Z upływem czasu lewicowi krytycy piętnowali jednak rażąco destrukcyjną aspołeczność bohatera oraz gniew skierowany przeciwko osobom stosunkowo niewinnym jego położenia. W 2017 roku film poddano rekonstrukcji cyfrowej. Gorzka komedia opowiadająca o Adasiu Miauczyńskim (Marek Kondrat), człowieku, dla którego najbliższe pięć minut życia stanowi prawdziwe piekło. Mężczyzna jest uwikłany w natręctwa życia codziennego. To numeroman, ablutoman, nie akceptuje siebie i choć marzy o wielkiej miłości, ucieka od wszystkiego, co pachnie stałym związkiem. Na dodatek codzienne kontakty z ludźmi wywołują w nim agresję. W ciągu jednej doby, w czasie której rozgrywa się akcja, skoncentrowane zostały wszelkie możliwe uciążliwości.


A z obsady aktorskiej filmu "Dzień świra" posiadam autografy od:
Marek Kondrat (Adaś Miauczyński), Andrzej Grabowski (Rączka, sąsiad Adasia), Michał Koterski (Sylwuś, syn Adasia), Cezary Pazura (facet na ulicy), Ewa Ziętek (urolog), Cezary Żak (dentysta), Anna Gornostaj (kobieta kupująca "Kobietę" w kiosku), Tomasz Sapryk (polityk),


MOTORYZACYJNIE:
Wczoraj w Siedlcach odbyło się Mrowisko 2024 czyli XV Zlot Pojazdów Zabytkowych - organizowanych przez stowarzyszenie MTZ Korba. Wydarzenie jak co roku przyciąga wiele fanów motoryzacji i nie tylko. Podczas imprezy można było zobaczyć wiele klasyków między innymi: auta, motocykle, jak i ciężarówki. Jestem też zadowolony z zakupu mrowiskowej koszulki. Jest to moja druga kupiona. Poprzednia była z 2022 roku i teraz z 2024.


Zapraszam do obejrzenia mojej foto i video relacji jak co roku z Mrowiska. Wszystkie 172 zdjęcia znajdziecie na fanpage'u bloga. Dodałem również filmik na swój kanały YouTube.


PS: Dajcie znać które zdjęcie z Mrowiska spodobało Wam się najbardziej i czy dzisiejszy gadżetowy post może być, jest super czy wręcz przeciwnie jest do... bani ? Pozdrowienia do Was lecą 😍


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Polargos.
Polargos - to polski producent bram i ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych. Firma rozpocząła swoją działalność w 1994 roku. Przedsiębiorstwo od samego początku stawiało na projektowanie, wytwarzanie i dostarczanie swoim klientom innowacyjnych rozwiązań systemowych. Dziś w ofercie firmy dostępne są bramy, przęsła, gotowe ogrodzenia do samodzielnego montażu (DIY), jak również automatyka do bram i inne akcesoria. Polargos nieustannie rozwija się i podnosi kompetencje. W ramach pozyskanych dofinansowań z Funduszy Europejskich, spółka opracowuje nowoczesne produkty, które pozwalają jej na bieżąco odpowiadać na potrzeby klientów. Dzięki takiemu podejściu do prowadzenia działalności, producent od wielu lat wyznacza trendy branży. Systemy Polargos dostępne są w największych sieciach budowlanych i przemysłowych w Polsce i zagranicą (m.in. w Niemczech, Rumunii, Austrii, Słowacji, Czechach czy na Węgrzech). Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia: strony www, sklepu internetowego oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- ładny kubek,
- torba na buty,
- torba z materiału,
- butelka w ubranku 😉,
- super scyzoryk,
- dwie smyczki,
- dwa długopisy,
- miły list - DZIEKUJE 😘


Jak widać trochę tych nożyków, scyzoryków i innych szczypco/obcęgów się nazbierało. Kiedyś na rowerze miałem taką małą historię i od tego czasu zawsze taki jeden scyzoryk nosze ze sobą w torbie. Pisząc historię miałem na myśli, że kiedyś w lesie spadł mi łańcuch i dzięki scyzorykowi udało mi się odkręcić obudowę i go założyć. 

Druga paczka kurierska należy od pewnej firmy z branży dentystycznej.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- antystresowy pan doktor,
- głośnik USB,
- długopis,


Trzecia przesyłka pochodzi do przyjaciela bloga Konrada.
Joanna Osyda - polska aktorka. Wychowała się w Konopnicy. Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, klasy o profilu aktywności twórczej. W 2012 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Podczas studiów zaczęła występować z Teatrem Szwalnia w Łodzi. W 2011 za rolę w Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie otrzymała Nagrodę XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych. Ogólnopolską popularność zyskała dzięki tytułowej roli w serialu TVN Majka (2009-2010). W postać fotografki Majki wcieliła się wcześniej w ostatnim odcinku serialu TVN BrzydUla. Wcielała się również w role: Nataszy Baniny w spektaklu Marzenie Nataszy (premiera w 2012) w Teatrze Powszechnym w Warszawie, w latach 2013-2015 Jane Buford w serialu TVP2 M jak miłość, od 2021 Marceliny Skoniecznej w serialu Na Wspólnej.


Justyna Schneider - aktorka teatralna, musicalowa i filmowa. Absolwentka AST w Krakowie i szkoły muzycznej II stopnia w klasie śpiewu operowego. W Teatrze zadebiutowała rolą Helenki w „Grubych Rybach” w reż. Krystyny Jandy. Występowała również w Teatrze Och, Teatrze Starym, Teatrze Polonia. Na ekranie zadebiutowała główną rolą w serialu kryminalnym „Nowa” i komedii „Los numeros”. W Teatrze Bagatela gra w „Pijakach”, „Bagatela śpiewa”, „Henryk Sienkiewicz. Great Hits”  i „Wieczorze Kawalerskim”. Gra również w Teatrze Stu rolę Sally w „Cabarecie” i w „Songach Teatru Stu”.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografem: Joanny Osydy i Justyny Schneider,


Justyna Schneider prywatnie jest młodszą siostrą aktorki Joanny Kulig. Od dwóch sióstr posiadam autografy, które wyglądają następująco.


Czwarta przesyłka należy do przyjaciela bloga Alberta.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- pięć przypinek PIN (cztery z nich są na igle a jedna na motylku) - 6458, 6459, 6460 i 6461 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od przyjaciółki bloga Veroniki.
Damian Michałowski - polski dziennikarz i prezenter radiowo-telewizyjny. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Karierę medialną rozpoczął w 2006 od działalności w Akademickim Radiu Index w Zielonej Górze. W 2008 został redaktorem sportowym w Radiu TOK FM w Warszawie, a w 2010 przeszedł do Radia ZET, dla którego początkowo prowadził serwisy sportowe, a następnie współprowadził popołudniowy program Uważam ZET i poranną audycję Dzień dobry bardzo. Jako reporter Radia Zet występował także w programach: The Voice of Poland, Szansa na sukces, Czar par i Mam talent! Współprowadził koncerty sylwestrowe w TVP2. Był gospodarzem letniej trasy koncertowej TVP2 i Radia ZET "Lato ZET i Dwójki", a także współprowadził koncerty w telewizjach TVN i Polsat. W 2018 prowadził finałowy koncert trasy "Lato, Muzyka, Zabawa" w TVP2. W 2017 prowadził pierwszą edycję reality show telewizji Polsat Wyspa przetrwania. Był również związany z telewizją muzyczną 4fun.tv, w której prowadził program lifestyle’owy Wielka Wylewka. Od marca 2020 jest jednym z prowadzących poranny program Dzień dobry TVN. Od listopada 2021 razem z Sebastianem Szczęsnym prowadzi studio między zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich na antenie TVN i w serwisie Player.pl.


A w piątej przesyłka było:
- zdjęcie z autografem Damiana Michałowskiego,


Szósta przesyłka okazała się być nagrodą od zespołu Megi.
Zespół Megi - czyli Magdalena Muczyńska to zjawiskowa wokalistka disco polo, z niebywałą urodą. Jej zespół, znany z hitu "Deszczowe Dni", ciągle się rozwija i zdobywa serca fanów. Zespół Megi, mimo że powstał zaledwie w 2019 roku, zdążył już zrobić nie lada furorę w świecie disco polo. Założony przez dwoje młodych, pełnych pasji ludzi, od początku stawiał na jakość i innowacyjność. "Deszczowe Dni" - utwór, który zdobył ponad 1,5 miliona wyświetleń, to dowód na to, że ich muzyka trafia w serca słuchaczy. Dance, latino i pogranicze popu - to mieszanka, która zdobywa coraz większą rzeszę fanów.


W szóstej przesyłce, która okazała się być nagrodą znalazłem:
- płyta Megi z autografem,
- składanka "Hity Disco Polo" od Mono Studia,


Jak widać moja rodzinka płytowa coraz bardziej się powiększa. Który jeszcze zespół chętnie chciałbym ją powiększyć ?


Siódma przesyłka jest od Urzędu Gminy Nowy Żmigród - gmina wiejska w województwie podkarpackim, powiat jasielski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie krośnieńskim. Siedziba gminy to Nowy Żmigród.


Do zabytków tej gminy należą między innymi:
* Cmentarz parafialny,
* Cmentarz wojenny nr 8 - Nowy Żmigród,
* Cmentarz żydowski,
* Kapliczki z XVIII i XIX w.,
* Kaplica cmentarna pod wezwaniem świętej Trójcy,
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła - Sanktuarium błogosławionego księdza Władysława Findysza,
* Ośrodek Dokumentacji i Historii Ziemi Żmigrodzkiej,
* Rynek i kamieniczki z XVIII i XIX w.,
* Synagogi,
* Synagoga Alte Szil w Nowym Żmigrodzie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- pięć pocztówek,
- przypinka PIN z herbem - 6462 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Świdwin - gmina wiejska w północnej części województwa zachodniopomorskiego, powiat świdwiński. Siedzibą gminy jest miasto Świdwin, które nie wchodzi w skład gminy (jest osobną gminą miejską).


Gmina Świdwin leży w bezpośrednim sąsiedztwie Pojezierza Drawskiego na tzw. Wysoczyźnie Łobeskiej w dolinie rzeki Regi. Unikalne warunki przyrodnicze, krajobrazowe oraz czystość wód, powietrza stwarzają dogodne warunki dla rozwoju różnych form turystyki. Walory kulturowe, bogata lesistość, położenie w odległości 50 km od Morza Bałtyckiego to dodatkowe atuty tych terenów. O predyspozycjach do rozwoju turystyki świadczy również niskie zaludnieni 25 osób na 1 km2, rolniczy charakter gminy (64,8 % stanowią użytki rolne), duża powierzchnia lasów (26,6 %). Lasy leżące w obrębie Nadleśnictwa Świdwin to tereny silnie pofałdowane o charakterystycznych krętych strumykach, morenowych wzniesieniach z licznymi jeziorkami i bagnami. Na różnorodność szaty składają się: sosny, buki, dęby, świerki, brzozy, olsze oraz wielogatunkowe runo w tym kilkadziesiąt gatunków objętych ścisłą ochroną. Bogaty jest również świat zwierząt, który reprezentują: dziki, jelenie, sarny, lisy, a także liczne ptactwo z tak cennymi gatunkami jak: orzeł bielik, orlik krzykliwy, bocian czarny. Jeziora i stawy zajmują powierzchnię 1,7% pow. gminy. Są one niewątpliwą atrakcją dla wędkarzy, gdyż występują tu takie gatunki ryb jak: węgorze, leszcze, szczupaki, okonie, liny i płocie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- przypinka PIN z herbem - 6463 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- opaska odblaskowa,
- smyczka,
- metalowa zakładka do książki,
- miłe pozdrowienia po polsku,
- dwie przypinki PIN na magnesie,
- trzy przypinki PIN - 6464, 6465 i 6466 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka okazała się być moimi zakupami kupionymi osobiście.
W dziesiątej i ostatniej zakupowej przesyłce znalazłem:
- dwa zestawy po cztery sztuki gumek do ścierania w kształcie kotków i żółwi,


Tak to są kolejne kształty gumek, które pokazałem Wam w ostatnim poście. Ja wiem, że cztery by mi wystarczyły na długo, ale będąc w sprawie postanowiłem kupić i inne. Koszt ich to jak dobrze pamiętam niecałe 2 zł za cztery sztuki w zestawie. Te kotki można założyć na ołówek. Dajcie znać, które Wam najlepiej się podobają 😉😊

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

poniedziałek, 17 czerwca 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, naprawdę wielka kasa pod zastaw 💵💵💵 i burzliwe negocjacje z Panem Kazimierzem 👨‍🦱 (w tym wizyta pocztex-u) - wpis numer numer 1121

Dziś mamy 17 czerwca 2024r. Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie 👋👋👋 Kolejne siedem dni od ostatniego wpisu za nami, więc chyba najwyższy czas odpalić nowy gadżetowy post na blogu 😬 Coś ostatnio Instagram zaczyna szwankować. Mam tu na myśli, że jak wybieram dwa lub więcej zdjęć w pionie to po przejściu dalej ścina mi ich lewą i prawą jego część. Dlatego muszę posty dodawać przez komputer - jak ja nie lubię jak coś kiedyś działało dobrze i teraz nie chce działać poprawnie. 

Poniedziałek to oprócz nowych gadżetów prezentacja nowych zdjęć z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Dziś mamy w MENU kilka zdjęć przyrody (jakie lubicie najbardziej) oraz kilka innych krajobrazów. Dwa z nich po prawej stronie przed ulewą i po ulewie. Dobrze, że znalazłem przystanek autobusowy, aby się schować. Choć i tak ulewa padała tak trochę pod kontem i buty oraz spodenki miałem mokre - do domu jechałem jako zmokła kura hehehehe...


Lombard. Życie pod zastawpolski paradokument fabularny produkowany przez Studio A, emitowany na antenie TV Puls od 4 września 2017. Akcja rozgrywa się głównie we wrocławskim lombardzie Kazimierza Barskiego (Zbigniew Buczkowski). Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Bohaterami serialu są: właściciel Kazimierz Barski, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych zawirowań. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci. Każdy odcinek to nowa, ciekawa historia. Serial z dużą dawką humoru, ale także okazji do wzruszeń i refleksji.


A z obsady aktorskiej serialu "Lombard. Życie pod zastaw" posiadam autografy od:
na wspólnym zdjęciu: Zbigniew Buczkowski (Kazimierz Barski), Michał Chorosiński (Wiktor Rajczak "Mariusz"), Magdalena Waligórska-Lisiecka (Marzena), Dominika Skoczylas (Andżelika Zawadzka), Jerzy Górski (Karol), Ś.P. Mateusz Murański (Adrian), Agata Szafrańska (Marta), Henryk Gołębiewski (Józef "Ziutek" Szaniawski), oraz na oddzielnych zdjęciach: Zbigniew Buczkowski (Kazimierz Barski), Michał Chorosiński (Wiktor Rajczak "Mariusz"), Magdalena Waligórska-Lisiecka (Marzena), Henryk Gołębiewski (Józef "Ziutek" Szaniawski), Beata Śliwińska (Olga), Annie Ostrowska (Kaśka), Dorota Kamińska (Kornelia), Małgorzata Rożniatowska (Filomena Kociubińska),


PS: A wy co ostatnio sprzedaliście lub zostawiliście pod zastaw w lombardzie ? Ja osobiście nic, ale kiedyś sprzedałem w jednym punkcie sprzedaż/skup/naprawa telefonów słuchawki bezprzewodowe. Osobiście sprzedawać wolę ja sam osobiście za pomocą np. OLX - jak coś to możecie zajrzeć i zobaczyć te biznesy Łukasza.


Pierwsza WIELKA paczka pocztex jest od pewnej dużej polskiej instytucji.
A w pierwszej WIELKIEJ paczce pocztex znalazłem:
- dwie książki,
- termos,
- czapka na zimę,
- kalendarz potrójny,
- dwie koszulki na długi i krótki rękaw,
- sześć magazynów,
- dwa foldery informacyjne,
- dwie torby z materiału,
- czapka z daszkiem,
- dwa notesy (jeden z długopisem),
- płyta DVD,
- naklejka,
- dwa kalendarze książkowe,
- dwa notesy książkowe,
- dwa buttony,
- opaska silikonowa,


Druga przesyłka należy do przyjaciela bloga Daniela.
Dorota Kamińska - polska aktorka teatralna i filmowa, prezenterka telewizyjna. Po maturze zdawała egzamin wstępny na Politechnikę Warszawską, jednak zrezygnowała ze studiów inżynierskich i postanowiła wstąpić do szkoły teatralnej, którą wówczas w 1975 kończył jej starszy brat Emilian Kamiński. Rok później została przyjęta na Wydział Aktorski warszawskiej PWST, którą ukończyła w 1980. Jej debiutem scenicznym była rola pensjonarki w spektaklu Ryszarda Marka Grońskiego Podróż po Warszawie (1977) w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, na deskach warszawskiego Teatru na Woli. W latach 1979-1998 związana była z Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, gdzie wielkim wydarzeniem artystyczno-towarzyskim sezonu 1990/1991 była jej tytułowa rola w przedstawieniu Tamara o słynnej malarce Tamarze Łempickiej. Występowała także w teatrach warszawskich: Teatrze za Dalekim (1988) i Teatrze Komedia (2001) oraz Wrocławskim Teatrze Komedia (2007). Jeszcze podczas studiów zadebiutowała na dużym ekranie w filmie Krzysztofa Zanussiego Barwy ochronne (1976) jako gorliwa studentka Maria Piechowiak, zwyciężczyni konkursu. Pojawiła się gościnnie w serialach: Rodzina Połanieckich (1978), Ślad na ziemi (1978), Dom (1980), 07 zgłoś się (1981) i Życie Kamila Kuranta (1982). Pierwszą znaczącą rolę zagrała w dramacie Wojciecha Wójcika Karate po polsku (1982) jako dziewczyna plastyka-karateki (Edward Żentara). Przebojem frekwencyjnym okazała się komedia erotyczna Och, Karol (1985) z jej udziałem. W serialu W labiryncie (1990) wystąpiła w roli Danuty Mayer, żony Davida Mayera (Karol Strasburger), koleżanki Joanny Racewicz (Sławomira Łozińska). W latach 90. prowadziła i redagowała dwa cotygodniowe programy – magazyn filmowy Polsatu Oskar oraz nocną audycję radiową w Programie I Polskiego Radia na temat kina. Pisała recenzje i wywiady do czasopism: „Pani”, „Kobieta i Życie” i „Życie Warszawy”[2]. Prowadziła również imprezy okolicznościowe. Powszechną popularność przyniosła jej rola Mai Weber, klientki fitness clubu w sitcomie Fitness Club (1994-1995) oraz postać Renaty Lemańskiej, szefowej OPZ w serialu Polsatu Fala zbrodni (2003-2008). Za kreację matki Tani w dramacie Pręgi (2004) otrzymała nominację do nagrody Orła w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca. W 2013 po raz pierwszy wystąpiła w Teatrze Kamienica, u boku brata - Emiliana Kamińskiego, w sztuce pt. Porwanie Sabinek (premiera 8 czerwca 2013).


Magdalena Waligórska-Lisiecka - polska aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Aktorski we Wrocławiu), którą ukończyła w 2007. Studiowała wiedzę o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Przed rozpoczęciem studiów grała w filmach i serialach, głównie role epizodyczne, m.in. w filmie Romana Polańskiego Pianista, w serialach Klan i Na dobre i na złe. Ogólnopolską rozpoznawalność zyskała dzięki wcielaniu się w rolę barmanki Wioletki w serialu TVP1 Ranczo, w którym grała w latach 2006-2009 i 2011-2016. 2 września 2016 poślubiła aktora Mateusza Lisieckiego. Ceremonia odbyła się w Rzymie. Po ślubie przyjęli podwójne nazwiska. Mają dwoje dzieci, Piotra (ur. 18 lipca 2017) i Natalię (ur. 17 maja 2019).

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Doroty Kamińskiej i Magdaleny Waligórskiej-Lisieckiej,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Waldemara.
A w trzeciej przesyłce były:
- cztery czaszkowe przypinki PIN - 6447, 6448, 6449 i 6450 w kolekcji !!!


Przypinki te bardzo mi się podobają - są też super wykonane 👍Jeżeli macie jakieś wpinki gdzieś w domu i chcielibyście mi je powierzyć do mojej kolekcji oraz zobaczyć je na moim blogu to piszcie do mnie śmiało DOGADAMY SIĘ

Czwarta przesyłka należy do przyjaciółki bloga Veroniki.
Zespół Fun Factory - powstał w 1993 r., a tworzyli go: Balja, Steve, Rod D. oraz Smooth T. Wydali swój pierwszy CD, NonStop! The Album w 1994 r. Po nagraniu singla Close To You w 1995 r., zespół opuściła wokalistka Balja, której miejsce zajęła Marie-Anett Mey. W 1996 r. wydali drugi album Fun-Tastic, zawierający kilka hitów takich jak "Celebration", "Do Wah Diddy", "I Love You" oraz hip hopowa przeróbka piosenki "I Wanna B With U" z ich pierwszego albumu. Zdobyli popularność w całej Europie, a nawet na niektórych listach przebojów w USA i Kanadzie. W 1997 r. wydali album z największymi hitami, po czym zespół został rozwiązany. W 1998 r. reaktywowano Fun Factory, jednak w zupełnie nowym składzie. Ich pierwszy album Next Generation wyszedł w 1999 r. i sprzedał się w 100 tys. egzemplarzy. Muzyka z tego albumu różniła się stylowo od pierwotnego Fun Factory i była w większości utrzymana w stylu hip hop, reggae oraz pop. Single z tego albumu to np. "Sha-la-la-la-la", "Party With Fun Factory" oraz "Fun Factory's Millennium Theme". Ich ostatni album ABC of Music wydano w 2002 r., po czym zespół zakończył działalność.


W czwartej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografami członków zespołu Fun Factory,


Piąta przesyłka jest od Eli Kliś.
Ela Kliś - polska wokalista, w 2023 roku dołączyła do formacji Piękni i Młodzi Dawid Narożny i szybko zaskarbiła sobie sympatię słuchaczy, których zachwyciła swoim wokalem. Niesamowity głos i prawdziwy talent muzyczny (co potwierdzają choćby komentarze słuchaczy, które zamieszczają w sieci). Wokalistka nie jest jednak absolutną nowicjuszką. Ma bowiem na koncie występ w programie Szansa na sukces, gdzie, wykonując utwór „Moja kochana” zespołu Boys, zwróciła na siebie uwagę jurorów. Potem wystąpiła nawet z Boysami, a w social mediach prezentuje rozmaite covery zarówno polskich, jak i zagranicznych hitów (nie ograniczając się wyłącznie do disco polo).


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem od Eli Kliś,


Szósta przesyłka pochodzi od kolejnej dziś pewnej polskiej instytucji.
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- długopis,
- smyczka,
- dwa buttony,
- naszywka,
- eko-długopis,
- osiem przypinek PIN (z czego cztery wędrują na wymianę a cztery zasilają moją kolekcję) - 6451, 6452, 6453 i 6454 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka należy do Urzędu Miejskiego w Chodzieży - miasto w Polsce w województwie wielkopolskim, siedziba powiatu chodzieskiego. Jest położona na Pojezierzu Chodzieskim, między jeziorami: Chodzieskim (zwanym także miejskim), Strzeleckim i Karczewnikiem, przy drodze krajowej nr 11. Prywatne miasto szlacheckie, lokowane w 1434 roku. Własność wojewody płockiego Piotra Potulickiego, około 1580 roku leżało w powiecie kcyńskim województwa kaliskiego. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa pilskiego. Ze względu na swoje położenie jest ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym oraz uzdrowiskowym (sanatorium i zakład przyrodoleczniczy).


W tym mieście turystów zainteresuje między innymi:
* Kościół parafialny świętego Floriana, gotycki z I poł. XV w., przebudowany w 1668 r. z późnobarokowym wnętrzem z 1754 r.,
* Dzwonnica późnoklasycystyczna z 1840 r.,
* Pozostałości późnogotyckich murów z zamku z przełomu XV/XVI w.,
* Domy tkaczy z XVIII i XIX wieku, drewniane o konstrukcji szkieletowej i murowanej,
* Straszny Dwór - dworek z przełomu XIX i XX wieku, obecnie zaadaptowany na hotel i restaurację,
* Sanatorium Przeciwgruźlicze neobarokowe z lat 20. XX wieku, na którego otwarcie w 1925 roku przybył prezydent Wojciechowski.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- pięć pocztówek,
- magnes na lodówkę,
- żeton sklepowy,
- długopis,
- dwie przypinki PIN (jedna idzie na wymianę a druga wędruje do kolegów z kolekcji) - 6455 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka należy do Urzędu Miasta i Gminy Przyrów - miasto w Polsce, położone w województwie śląskim, powiat częstochowski, siedziba miejsko-wiejskiej gminy Przyrów. Leży nad rzeką Wiercicą. Przyrów uzyskał lokację miejską w 1369 roku. Został pozbawiony praw miejskich 31 maja 1870 i włączony do nowo utworzonej gminy Przyrów w powiecie częstochowskim. W latach 1870-1954 siedziba wiejskiej gminy Przyrów, 1954-1972 gromady Przyrów, a od 1973 reaktywowanej gminy Przyrów. W latach 1975-1998 należał administracyjnie do województwa częstochowskiego. 1 stycznia 2024 odzyskał status miasta.


Na terenie miasta Przyrów warto odwiedzić i zobaczyć między innymi:
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętej Doroty,
* Układ urbanistyczny,
* Kościół pod wezwaniem świętego Mikołaja,
* Cmentarz grzebalny rzymskokatolicki,
* Dawny cmentarz żydowski,
* Drewniana suszarnia węży strażackich,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 6456 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- list,
- uszkodzona w czasie wysyłki przypinka PIN (chyba uda się tego pacjenta naprawić) - 6457 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka okazała się być zakupowa z jednej sklepu na literę A.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce zakupowej znalazłem:
- cztery gumki do ścierania w kształcie pigwinków różnokolorowych,


Pomyślicie sobie, po co mu gumki ? Chyba bardziej przydałby mu się inne gumki 🤔 (choć i takie w paczkach się zdarzały) 😆 A po to, że mam notes gdzie zapisuje sobie wszystkie informacje od nadawców typu: proszę się przypomnieć za xy czasu - nie sposób wszystko spamiętać. W sklepie A... były też takie gumki w innych kształtach np. samoloty czy kotki (niestety w moim A były one uszkodzone).

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍