poniedziałek, 17 czerwca 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, naprawdę wielka kasa pod zastaw 💵💵💵 i burzliwe negocjacje z Panem Kazimierzem 👨‍🦱 (w tym wizyta pocztex-u) - wpis numer numer 1121

Dziś mamy 17 czerwca 2024r. Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie 👋👋👋 Kolejne siedem dni od ostatniego wpisu za nami, więc chyba najwyższy czas odpalić nowy gadżetowy post na blogu 😬 Coś ostatnio Instagram zaczyna szwankować. Mam tu na myśli, że jak wybieram dwa lub więcej zdjęć w pionie to po przejściu dalej ścina mi ich lewą i prawą jego część. Dlatego muszę posty dodawać przez komputer - jak ja nie lubię jak coś kiedyś działało dobrze i teraz nie chce działać poprawnie. 

Poniedziałek to oprócz nowych gadżetów prezentacja nowych zdjęć z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Dziś mamy w MENU kilka zdjęć przyrody (jakie lubicie najbardziej) oraz kilka innych krajobrazów. Dwa z nich po prawej stronie przed ulewą i po ulewie. Dobrze, że znalazłem przystanek autobusowy, aby się schować. Choć i tak ulewa padała tak trochę pod kontem i buty oraz spodenki miałem mokre - do domu jechałem jako zmokła kura hehehehe...


Lombard. Życie pod zastawpolski paradokument fabularny produkowany przez Studio A, emitowany na antenie TV Puls od 4 września 2017. Akcja rozgrywa się głównie we wrocławskim lombardzie Kazimierza Barskiego (Zbigniew Buczkowski). Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Bohaterami serialu są: właściciel Kazimierz Barski, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych zawirowań. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci. Każdy odcinek to nowa, ciekawa historia. Serial z dużą dawką humoru, ale także okazji do wzruszeń i refleksji.


A z obsady aktorskiej serialu "Lombard. Życie pod zastaw" posiadam autografy od:
na wspólnym zdjęciu: Zbigniew Buczkowski (Kazimierz Barski), Michał Chorosiński (Wiktor Rajczak "Mariusz"), Magdalena Waligórska-Lisiecka (Marzena), Dominika Skoczylas (Andżelika Zawadzka), Jerzy Górski (Karol), Ś.P. Mateusz Murański (Adrian), Agata Szafrańska (Marta), Henryk Gołębiewski (Józef "Ziutek" Szaniawski), oraz na oddzielnych zdjęciach: Zbigniew Buczkowski (Kazimierz Barski), Michał Chorosiński (Wiktor Rajczak "Mariusz"), Magdalena Waligórska-Lisiecka (Marzena), Henryk Gołębiewski (Józef "Ziutek" Szaniawski), Beata Śliwińska (Olga), Annie Ostrowska (Kaśka), Dorota Kamińska (Kornelia), Małgorzata Rożniatowska (Filomena Kociubińska),


PS: A wy co ostatnio sprzedaliście lub zostawiliście pod zastaw w lombardzie ? Ja osobiście nic, ale kiedyś sprzedałem w jednym punkcie sprzedaż/skup/naprawa telefonów słuchawki bezprzewodowe. Osobiście sprzedawać wolę ja sam osobiście za pomocą np. OLX - jak coś to możecie zajrzeć i zobaczyć te biznesy Łukasza.


Pierwsza WIELKA paczka pocztex jest od pewnej dużej polskiej instytucji.
A w pierwszej WIELKIEJ paczce pocztex znalazłem:
- dwie książki,
- termos,
- czapka na zimę,
- kalendarz potrójny,
- dwie koszulki na długi i krótki rękaw,
- sześć magazynów,
- dwa foldery informacyjne,
- dwie torby z materiału,
- czapka z daszkiem,
- dwa notesy (jeden z długopisem),
- płyta DVD,
- naklejka,
- dwa kalendarze książkowe,
- dwa notesy książkowe,
- dwa buttony,
- opaska silikonowa,


Druga przesyłka należy do przyjaciela bloga Daniela.
Dorota Kamińska - polska aktorka teatralna i filmowa, prezenterka telewizyjna. Po maturze zdawała egzamin wstępny na Politechnikę Warszawską, jednak zrezygnowała ze studiów inżynierskich i postanowiła wstąpić do szkoły teatralnej, którą wówczas w 1975 kończył jej starszy brat Emilian Kamiński. Rok później została przyjęta na Wydział Aktorski warszawskiej PWST, którą ukończyła w 1980. Jej debiutem scenicznym była rola pensjonarki w spektaklu Ryszarda Marka Grońskiego Podróż po Warszawie (1977) w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, na deskach warszawskiego Teatru na Woli. W latach 1979-1998 związana była z Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, gdzie wielkim wydarzeniem artystyczno-towarzyskim sezonu 1990/1991 była jej tytułowa rola w przedstawieniu Tamara o słynnej malarce Tamarze Łempickiej. Występowała także w teatrach warszawskich: Teatrze za Dalekim (1988) i Teatrze Komedia (2001) oraz Wrocławskim Teatrze Komedia (2007). Jeszcze podczas studiów zadebiutowała na dużym ekranie w filmie Krzysztofa Zanussiego Barwy ochronne (1976) jako gorliwa studentka Maria Piechowiak, zwyciężczyni konkursu. Pojawiła się gościnnie w serialach: Rodzina Połanieckich (1978), Ślad na ziemi (1978), Dom (1980), 07 zgłoś się (1981) i Życie Kamila Kuranta (1982). Pierwszą znaczącą rolę zagrała w dramacie Wojciecha Wójcika Karate po polsku (1982) jako dziewczyna plastyka-karateki (Edward Żentara). Przebojem frekwencyjnym okazała się komedia erotyczna Och, Karol (1985) z jej udziałem. W serialu W labiryncie (1990) wystąpiła w roli Danuty Mayer, żony Davida Mayera (Karol Strasburger), koleżanki Joanny Racewicz (Sławomira Łozińska). W latach 90. prowadziła i redagowała dwa cotygodniowe programy – magazyn filmowy Polsatu Oskar oraz nocną audycję radiową w Programie I Polskiego Radia na temat kina. Pisała recenzje i wywiady do czasopism: „Pani”, „Kobieta i Życie” i „Życie Warszawy”[2]. Prowadziła również imprezy okolicznościowe. Powszechną popularność przyniosła jej rola Mai Weber, klientki fitness clubu w sitcomie Fitness Club (1994-1995) oraz postać Renaty Lemańskiej, szefowej OPZ w serialu Polsatu Fala zbrodni (2003-2008). Za kreację matki Tani w dramacie Pręgi (2004) otrzymała nominację do nagrody Orła w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca. W 2013 po raz pierwszy wystąpiła w Teatrze Kamienica, u boku brata - Emiliana Kamińskiego, w sztuce pt. Porwanie Sabinek (premiera 8 czerwca 2013).


Magdalena Waligórska-Lisiecka - polska aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Aktorski we Wrocławiu), którą ukończyła w 2007. Studiowała wiedzę o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Przed rozpoczęciem studiów grała w filmach i serialach, głównie role epizodyczne, m.in. w filmie Romana Polańskiego Pianista, w serialach Klan i Na dobre i na złe. Ogólnopolską rozpoznawalność zyskała dzięki wcielaniu się w rolę barmanki Wioletki w serialu TVP1 Ranczo, w którym grała w latach 2006-2009 i 2011-2016. 2 września 2016 poślubiła aktora Mateusza Lisieckiego. Ceremonia odbyła się w Rzymie. Po ślubie przyjęli podwójne nazwiska. Mają dwoje dzieci, Piotra (ur. 18 lipca 2017) i Natalię (ur. 17 maja 2019).

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Doroty Kamińskiej i Magdaleny Waligórskiej-Lisieckiej,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Waldemara.
A w trzeciej przesyłce były:
- cztery czaszkowe przypinki PIN - 6447, 6448, 6449 i 6450 w kolekcji !!!


Przypinki te bardzo mi się podobają - są też super wykonane 👍Jeżeli macie jakieś wpinki gdzieś w domu i chcielibyście mi je powierzyć do mojej kolekcji oraz zobaczyć je na moim blogu to piszcie do mnie śmiało DOGADAMY SIĘ

Czwarta przesyłka należy do przyjaciółki bloga Veroniki.
Zespół Fun Factory - powstał w 1993 r., a tworzyli go: Balja, Steve, Rod D. oraz Smooth T. Wydali swój pierwszy CD, NonStop! The Album w 1994 r. Po nagraniu singla Close To You w 1995 r., zespół opuściła wokalistka Balja, której miejsce zajęła Marie-Anett Mey. W 1996 r. wydali drugi album Fun-Tastic, zawierający kilka hitów takich jak "Celebration", "Do Wah Diddy", "I Love You" oraz hip hopowa przeróbka piosenki "I Wanna B With U" z ich pierwszego albumu. Zdobyli popularność w całej Europie, a nawet na niektórych listach przebojów w USA i Kanadzie. W 1997 r. wydali album z największymi hitami, po czym zespół został rozwiązany. W 1998 r. reaktywowano Fun Factory, jednak w zupełnie nowym składzie. Ich pierwszy album Next Generation wyszedł w 1999 r. i sprzedał się w 100 tys. egzemplarzy. Muzyka z tego albumu różniła się stylowo od pierwotnego Fun Factory i była w większości utrzymana w stylu hip hop, reggae oraz pop. Single z tego albumu to np. "Sha-la-la-la-la", "Party With Fun Factory" oraz "Fun Factory's Millennium Theme". Ich ostatni album ABC of Music wydano w 2002 r., po czym zespół zakończył działalność.


W czwartej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografami członków zespołu Fun Factory,


Piąta przesyłka jest od Eli Kliś.
Ela Kliś - polska wokalista, w 2023 roku dołączyła do formacji Piękni i Młodzi Dawid Narożny i szybko zaskarbiła sobie sympatię słuchaczy, których zachwyciła swoim wokalem. Niesamowity głos i prawdziwy talent muzyczny (co potwierdzają choćby komentarze słuchaczy, które zamieszczają w sieci). Wokalistka nie jest jednak absolutną nowicjuszką. Ma bowiem na koncie występ w programie Szansa na sukces, gdzie, wykonując utwór „Moja kochana” zespołu Boys, zwróciła na siebie uwagę jurorów. Potem wystąpiła nawet z Boysami, a w social mediach prezentuje rozmaite covery zarówno polskich, jak i zagranicznych hitów (nie ograniczając się wyłącznie do disco polo).


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem od Eli Kliś,


Szósta przesyłka pochodzi od kolejnej dziś pewnej polskiej instytucji.
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- długopis,
- smyczka,
- dwa buttony,
- naszywka,
- eko-długopis,
- osiem przypinek PIN (z czego cztery wędrują na wymianę a cztery zasilają moją kolekcję) - 6451, 6452, 6453 i 6454 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka należy do Urzędu Miejskiego w Chodzieży - miasto w Polsce w województwie wielkopolskim, siedziba powiatu chodzieskiego. Jest położona na Pojezierzu Chodzieskim, między jeziorami: Chodzieskim (zwanym także miejskim), Strzeleckim i Karczewnikiem, przy drodze krajowej nr 11. Prywatne miasto szlacheckie, lokowane w 1434 roku. Własność wojewody płockiego Piotra Potulickiego, około 1580 roku leżało w powiecie kcyńskim województwa kaliskiego. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa pilskiego. Ze względu na swoje położenie jest ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym oraz uzdrowiskowym (sanatorium i zakład przyrodoleczniczy).


W tym mieście turystów zainteresuje między innymi:
* Kościół parafialny świętego Floriana, gotycki z I poł. XV w., przebudowany w 1668 r. z późnobarokowym wnętrzem z 1754 r.,
* Dzwonnica późnoklasycystyczna z 1840 r.,
* Pozostałości późnogotyckich murów z zamku z przełomu XV/XVI w.,
* Domy tkaczy z XVIII i XIX wieku, drewniane o konstrukcji szkieletowej i murowanej,
* Straszny Dwór - dworek z przełomu XIX i XX wieku, obecnie zaadaptowany na hotel i restaurację,
* Sanatorium Przeciwgruźlicze neobarokowe z lat 20. XX wieku, na którego otwarcie w 1925 roku przybył prezydent Wojciechowski.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- pięć pocztówek,
- magnes na lodówkę,
- żeton sklepowy,
- długopis,
- dwie przypinki PIN (jedna idzie na wymianę a druga wędruje do kolegów z kolekcji) - 6455 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka należy do Urzędu Miasta i Gminy Przyrów - miasto w Polsce, położone w województwie śląskim, powiat częstochowski, siedziba miejsko-wiejskiej gminy Przyrów. Leży nad rzeką Wiercicą. Przyrów uzyskał lokację miejską w 1369 roku. Został pozbawiony praw miejskich 31 maja 1870 i włączony do nowo utworzonej gminy Przyrów w powiecie częstochowskim. W latach 1870-1954 siedziba wiejskiej gminy Przyrów, 1954-1972 gromady Przyrów, a od 1973 reaktywowanej gminy Przyrów. W latach 1975-1998 należał administracyjnie do województwa częstochowskiego. 1 stycznia 2024 odzyskał status miasta.


Na terenie miasta Przyrów warto odwiedzić i zobaczyć między innymi:
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętej Doroty,
* Układ urbanistyczny,
* Kościół pod wezwaniem świętego Mikołaja,
* Cmentarz grzebalny rzymskokatolicki,
* Dawny cmentarz żydowski,
* Drewniana suszarnia węży strażackich,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 6456 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- list,
- uszkodzona w czasie wysyłki przypinka PIN (chyba uda się tego pacjenta naprawić) - 6457 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka okazała się być zakupowa z jednej sklepu na literę A.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce zakupowej znalazłem:
- cztery gumki do ścierania w kształcie pigwinków różnokolorowych,


Pomyślicie sobie, po co mu gumki ? Chyba bardziej przydałby mu się inne gumki 🤔 (choć i takie w paczkach się zdarzały) 😆 A po to, że mam notes gdzie zapisuje sobie wszystkie informacje od nadawców typu: proszę się przypomnieć za xy czasu - nie sposób wszystko spamiętać. W sklepie A... były też takie gumki w innych kształtach np. samoloty czy kotki (niestety w moim A były one uszkodzone).

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

12 komentarzy:

 1. Gratulacje, życzę dobrego tygodnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem Ci, że ja też lubię takie zabawne długopisy, gumki itp. :) Pingwinki są świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też - dlatego kupiłem. Jak będę w tym sklepie ponownie to może kupię też jakieś inne ;)

   Usuń
 3. Podziękowania za kolejne obrazy natury, kwiatki przedstawiają się uroczo, takie delikatne i swojskie. Pingwinki super, a jako że nowy rok szkolny na nieco jeszcze odległym horyzoncie, to takich fajnych i wymyślnych ofert dla dzieciaków będzie w marketach coraz więcej. My, absolwenci, też korzystajmy, a co!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za miłe słowa o zdjęciach - nowe cały czas się robią ;) A co... nam absolwentom szkół nie wolno ? Wolno ;) Pozdrawiam

   Usuń
 4. Ładne zdjęcie przedstawiające pole rzepaku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2024/06/1291-arkadiusz-goebiewski.html

  OdpowiedzUsuń