poniedziałek, 3 lutego 2025

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, wycieczka za kulisy Festiwali w Opolu i w Sopocie ✈️ Jak zostanę przyjęty ? (w tym wizyta dwóch kurierów) - wpis numer 1154

Dziś jest 3 lutego 2025r. Halo 👋 Elo 👍Dzień dobry ✋ Żółwik 👊 Muszę Wam się przyznać, że nie mam dziś specjalnie dużej weny do tworzenia nowego posta na blogu - a to za sprawą przeziębienia. Zaczęło mi się od bólu gardła a potem przeszło na katar i zatoki 😱 Ale czego się nie robi dla Was kochani... trzymajcie się zdrowo 😉😍

I tradycyjnie moi drodzy widzowie/czytelnicy bloga mam dla was nowe zdjęcia z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Tym razem mamy 50/50 zdjęcia z Siedlec i okolic miasta. Po lewej stronie pierwsze zdjęcie przedstawia naszą Katedrę z fajnego ujęcia. Na tej wolnej działce kiedyś był dom dziecka i z tego, co wiem już za kilka miesięcy może tam powstać nowy blok mieszkalny. Pozostałe zdjęcia przedstawiają przyrodę, która chyba bardzo by chciała aby już przyszła wiosna.


Muzyka - sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki. Struktury dźwiękowe składają się z zestawów fal akustycznych o celowo dobranych częstotliwościach i amplitudach oraz ciszy pomiędzy nimi. Jednym z celów muzyki jest samoekspresja oraz przekaz subiektywnych odczuć kompozytora lub wykonawcy, który ma wpływ na odczucia, reakcje i świadomość słuchacza przetwarzającego te doznania w sposób zupełnie indywidualny. Od mowy ludzkiej różni się znacznie większą abstrakcyjnością przekazywanych treści oraz wykorzystaniem, oprócz głosu ludzkiego, instrumentów muzycznych oraz wszelkich dźwięków elektronicznych, naturalnych i nieartykułowalnych. Muzyka jest jednym z przejawów ludzkiej kultury. Można przyjąć, że muzyka od zawsze towarzyszyła człowiekowi w pracy, zabawie, odpoczynku oraz w obrzędach, najpewniej również od początku łączona była z tańcem i słowem. Z początku muzyka służyła celom praktycznym - pomagała w pracy zespołowej, była formą komunikacji, później stała się także elementem tożsamości zbiorowej. Z czasem wykształciła się jako jedna z gałęzi sztuki. W tradycyjnym i najbardziej rozpowszechnionym ujęciu, struktury muzyczne składają się z rytmu, melodii oraz harmonii. Rozpatrując ten problem bardziej szczegółowo, podział ten można przedstawić następująco (są to tzw. elementy dzieła muzycznego): melodyka, rytmika, harmonika, dynamika, agogika, artykulacja czy kolorystyka. W muzyce współczesnej także realizacja, która dotyczy zarówno muzyki na żywo jak i odtwarzanej.


Patrząc na moją kolekcję autografów i na największych polskich muzyków/piosenkarzy posiadam autografy od:
Michał Bajor, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Danuta Błażejczyk, Krzysztof Cugowski, Andrzej Dąbrowski, Marlena Drozdowska, Urszula Dudziak, Eleni, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Edyta Geppert, Krystyna Giżowska, Marian Lichtman, Seweryn Krajewski, Halina Kunicka, Janusz Laskowski, Grażyna Łobaszewska, Alicja Majewska, Sława Przybylska, Maryla Rodowicz, Andrzej Rosiewicz, Andrzej Rybiński, Ryszard Rynkowski, Irena Santor, Urszula Sipińska, Stanisław Sójka, Zdzisława Sośnicka, Magdalena Umer, Izabela Trojanowska,


Ci, którzy już niestety odeszli 😭
Felicjan Andrzejewski (1948-2024), Edward Hulewicz (1937-2022), Krzysztof Krawczyk (1946-2021), Tadeusz Wożniak (1947-2024),


PS: A wy którego artystę muzycznego wymienionych u góry lubicie najbardziej ? Może mieliście okazje kogoś z nich spotkać na żywo lub być na ich koncercie ? Ja w tamtym roku byłem na koncercie Pani Alicji Majewskiej a jeszcze kilka lat wcześniej w 2018 roku byłem na koncercie Ś.P. Pana Tadeusza Wożniaka.
😯

Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Centrum Elektroniki Stosowanej CES Sp. z.o.o.
Centrum Elektroniki Stosowanej CES Sp. z.o.o. - firma powstała w 1992 roku w Krakowie. Założycielami firmy są inżynierowie, którzy uczestniczyli w opracowywaniu, pod koniec lat 80-tych, pierwszych polskich tranzystorowych przetwornic częstotliwości. Bazując na swej szerokiej wiedzy powołali do życia spółkę, zajmującą się urządzeniami energoelektronicznymi. Dzięki ścisłej współpracy z producentami Centrum Elektroniki Stosowanej zapewnia fachową i kompleksową obsługę, a także błyskawicznie wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania. Aby służyć pomocą w pełnym zakresie firma nie tylko dostarcza, montuje i uruchamia urządzenia, ale również wykonuje projekty, przeprowadza szkolenia pracowników w zakresie obsługi oraz oferuje przeglądy i naprawy. Rozbudowany dział serwisu zapewnia całodobową pomoc techniczną, a także opracowuje innowacyjne rozwiązania oraz testuje nowe urządzenia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz zmieniającego się rynku, staramy się, aby dostarczane przez nas produkty były najwyższej jakości, bazowały na osiągnięciach nowoczesnej technologii i były postrzegane jako solidne i niezawodne, a świadczone usługi - profesjonalne, rzeczowe i kompletne. W naszej działalności opieramy się na strategii zrównoważonego rozwoju, promując rozwiązania i produkty oparte na odnawialnych źródłach energii. Chcemy w ten sposób chronić otaczające nas środowisko naturalne, społeczeństwo oraz przyszłe pokolenia. Firma jest również laureatem prestiżowych konkursów oraz nagród między innymi takich jak: wyróżnienie Diamenty miesięcznika Forbes, wręczane dynamicznie rozwijającym się firmom w Polsce czy nagrodzeni Gazelą Biznesu - jako firma należąca do elity dynamicznie rozwijających się oraz transparentnych przedsiębiorstw. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- ładny kalendarz potrójny,
- trzy duże notesy,
- kalendarz książkowy,
- kubek termiczny,
- pendrive 16 GB,
- dwie smyczki,
- trzy długopisy,


Druga paczka kurierska należy do pewnej firmy z branży producentów bram, drzwi i napędów.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- kubek (niestety nie przetrwał czasu wysyłki 😔),
- metrówka drewniana,
- ołówek stolarski,
- paczka żelek,
- długopis,
- żeton sklepowy,
- miły list - pozdrawiam 👋😉


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Veroniki.
Danuta Błażejczyk - polska piosenkarka. Studiowała na Wydziale Filologii Rosyjskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie i bibliotekarstwo na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zadebiutowała jako piosenkarka w 1972 w amatorskim zespole 31 Mil. Później współpracowała z formacją Fly, z którą śpiewała utwory rockowe i standardy jazzowe. W 1976 zwyciężyła w 7. Przeglądzie Wokalistów i Zespołów Muzycznych Lubelszczyzny w Świdniku, jednak zrezygnowała z nagrody, jaką był występ na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 1978-1979 była chórzystką w zespole Maryli Rodowicz, z którą koncertowała m.in. na Kubie i w Bułgarii. W 1979 z własnym zespołem koncertowała w Szwajcarii i Finlandii. W 1985 uzyskała zawodowe uprawnienia estradowe oraz rozpoczęła współpracę z Włodzimierzem Korczem i Wojciechem Młynarskim - z ich piosenką „Taki cud i miód” zadebiutowała w 1985 występem na 22. KFPP w Opolu, na którym otrzymała nagrodę za indywidualność artystyczną. Również w 1985 premierę miał album pt. Alicja Majewska: Piosenki Korcza i Młynarskiego, na którym zaśpiewała w chórkach (wraz z Grażyną Łobaszewską i Jorgosem Skoliasem). W 1986 wydała swój pierwszy solowy album pt. Danuta Błażejczyk: Taki cud i miód. Śpiewała w widowisku muzycznym Złe zachowanie wystawianym w Teatrze Rampa w Warszawie w reż. Andrzeja Strzeleckiego oraz w kabaretach: Pod Egidą i Pod Spodem. Odbyła trasę koncertową z zespołem Budka Suflera. W 1986 otrzymała Srebrną Lirę (za wykonanie utworu „Serce nie jest wyspą samotną”) na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Bratysławie, poza tym nagrodę im. Karola Musioła i Bursztynową Paterę (za „Łagodne światło świtu”) na 23. KFPP w Opolu oraz nagrodę organizatorów (za „Nuty na szczęście”) na Międzynarodowym Festiwalu Przebojów w Rostocku. Współpracowała z orkiestrami Big Warsaw Band i Alex Band oraz z muzykami jazzowymi, m.in. Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Pawłem Perlińskim, Januszem Zabieglińskim. W 1988 wystąpiła w jubileuszowej trasie koncertowej Wojciecha Młynarskiego i zaśpiewała w koncercie dedykowanym artyście podczas 25. KFPP w Opolu. W 2002 zaśpiewała piosenkę „Bonnie & Clyde” w programie Co nam w duszy gra w TVP oraz była jurorką w jednym z odcinków programu Droga do gwiazd w TVN. 24 maja 2023 odbył się w RDC benefis artystki pt. „Taki cud i miód”, podczas którego świętowała 70. urodziny. Udział w nim wzięli także inni artyści, m.in. Irena Santor, Monika Urlik z córką Jaśminą, Ludmiła Małecka, Małgorzata Nakonieczna, Karolina Błażejczyk, Andrzej Rybiński, Kamil Bijoś, Krzysztof Gwiazda i Mariusz Urbaniak. W następnym miesiącu wystąpiła na jubileuszowym 60. KFPP w Opolu, gdzie wraz z Andrzejem Rybińskim wykonała jego piosenki: „Pocieszanka”, „Czas relaksu”, „Nie liczę godzin i lat”.


Marlena Drozdowska - polska piosenkarka. Absolwentka Wydziału Piosenkarskiego Średniej Szkoły Muzycznej w Warszawie. Debiutowała w 1973 na FPiPS w Krakowie. W tym samym roku rozpoczęła współpracę z Grupą I, z którą na XII Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1974 wykonała piosenkę „Radość o poranku” (muz. Juliusz Loranc, sł. Jonasz Kofta) i zdobyła nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Następnie występowała w kabarecie Pod Egidą. W latach 1976-1980 występowała we wschodnioniemieckim zespole wokalnym Gerd Michaelis Chor. Do 1985 koncertowała z własnym zespołem Hotline głównie w dyskotekach w zachodniej Europie, m.in. w RFN, Austrii oraz Szwajcarii. W 1985 wróciła do Polski i wydała swoją pierwszą solową płytę, będącą wynikiem współpracy z kompozytorem Andrzejem Korzyńskim. Pochodząca z tej płyty piosenka „Bajadera plaża” została przebojem Lata z Radiem w 1986 w plebiscycie słuchaczy. Latem 1991 wraz z aktorem Markiem Kondratem nagrała kasetę, która w zamierzeniu miała być parodią chodnikowo-straganowych przebojów. Ukazanie się tego nagrania wywołało jednak skutek odwrotny do zamierzonego, a piosenka „Mydełko Fa”, z tekstem Andrzeja Korzyńskiego zdobyła bardzo dużą popularność wśród zwolenników disco polo i stała się wielkim przebojem. Miłośnicy polskiego disco nie zauważyli prześmiewczego charakteru piosenki i przyjęli ją niemalże za swój hymn. „Mydełko Fa” przez kilka miesięcy utrzymywało się również na pierwszym miejscu międzynarodowej listy przebojów radia For You w Chicago. Współpracowała też z kompozytorem Januszem Piątkowskim, który był najbliższy muzycznym aspiracjom piosenkarki. Jej mężem jest Jan Drozdowski, gitarzysta i szef artystyczny przedsięwzięć muzycznych piosenkarki.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Danuty Błażejczyk i Marleny Drozdowskiej,


Czwarta przesyłka jest od przyjaciela bloga Krzysztofa.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- zestaw różnych różności: medal, osiem buttonów, dziewięć przypinek na igle, czternaście przypinek typu PIN (dwadzieścia trzy zasila kolekcję) - od 6723 do 6745 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Sebastiana.
Maryla Rodowicz - polska piosenkarka, gitarzystka, osobowość medialna i okazjonalnie aktorka. Uznawana za jedną z najpopularniejszych piosenkarek w historii polskiej muzyki rozrywkowej i największą gwiazdę polskiego show-biznesu. W młodości lekkoatletka. Zdobywczyni brązowego medalu w biegu na 80 m przez płotki na Mistrzostwach Polski Młodzików 1959 i złotego medalu w sztafecie 4 × 100 m na Mistrzostwach Polski Młodzików 1962. W tym samym roku wzięła udział w eliminacjach do I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Profesjonalną karierę muzyczną rozpoczęła w 1967 startem na Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie oraz zrealizowaniem nagrań w Radiowym Studiu Piosenki Polskiego Radia. Fonograficznie zadebiutowała w 1970 albumem studyjnym pt. Żyj mój świecie. Od tamtej pory wydała ponad 20 polskojęzycznych płyt oraz po jednym albumie z repertuarem w języku angielskim, czeskim, niemieckim i rosyjskim. Za sprzedaż albumów w Polsce uzyskała pięć platynowych płyt i trzy złote. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych, m.in. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i festiwalu sopockim, a także koncertowała po Europie, Ameryce i Azji oraz Australii. Ze względu na swój dorobek (ma w repertuarze ok. 2 tys. piosenek) i wkład w rozwój krajowej popkultury często nazywana jest „królową polskiej piosenki”. Ma w repertuarze wiele przebojów, m.in.: „Ballada wagonowa”, „Jadą wozy kolorowe”, „Małgośka”, „Futbol, futbol, futbol”, „Damą być”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, „Sing-Sing”, „Kolorowe jarmarki”, „Remedium”, „Wielka woda”, „Wariatka tańczy”, „Szparka sekretarka”, „Niech żyje bal”, „Rozmowa przez ocean”, „Polska Madonna”, „To już było”, „Łatwopalni” czy „Wszyscy chcą kochać”. Laureatka wielu nagród muzycznych i odznaczeń, m.in. Złotego Krzyża Zasługi, Krzyża Kawalerskiego i Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski i Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Zagrała w kilku filmach i serialach telewizyjnych, użyczyła głosu jednej z postaci filmu animowanego Prawdziwa historia Kota w Butach i serialu animowanego SpongeBob Kanciastoporty, była jurorką w programie rozrywkowym Gwiezdny cyrk i trzykrotnie w finale krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji oraz trenerką w programie The Voice Senior.


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Maryli Rodowicz,


Szósta przesyłka należy do pewnego nadawcy.
Marcin Miller - polski piosenkarz, autor muzyki i tekstów. Od 1990 lider i wokalista zespołu disco polo Boys, a także artysta solowy. Jest dzieckiem Marii i Waldemara Millerów, którzy pracowali w Przedsiębiorstwie Sprzętu i Transportu Wodno-Melioracyjnego w Grajewie. Przedwcześnie zmarłemu ojcu poświęcił utwór pt. „Po prostu Waldi” z 2009. W dzieciństwie uczęszczał do ogniska muzycznego prowadzonego przez Stanisława Sasinowskiego. Ukończył liceum ekonomiczne przy Zespole Szkół Rolniczych w Ełku oraz Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Przez trzy miesiące studiował w Instytucie Energochemii Węgla i Fizykochemii Sorbentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracował w urzędzie pracy w Ełku, gdzie odpowiadał za rejestrowanie bezrobotnych. Od 1990 jest liderem i wokalistą zespołu Boys, z którym wydał 21 albumów studyjnych i dwie płyty świąteczne. Z zespołem wylansował przeboje: „Jesteś szalona”, „Wolność”, „Łobuz” czy „Chłop z Mazur”. W 1997 wystąpił gościnnie w filmie Kochaj i rób co chcesz. W 1999 wydał pierwszy solowy album pt. Zakochany facet. W 2004 wystąpił gościnnie w filmie Trzymajmy się planu. W 2008 uczestniczył w telewizyjnym reality show Big Brother VIP. W 2009 był jurorem w jednym z odcinków programu Jak oni śpiewają. Od 2012 jest prowadzącym i jurorem programu Disco Star na Polo TV. W 2014 uczestniczył w drugiej edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. W 2016 wydał drugą solową płytę pt. Wciąż zakochany, był gościem kulinarnego programu Top Chef i wraz z Konradem Dobrzyńskim założył markę odzieżową MillerTulipan, a premierę miał film dokumentalny Boys - Extraklasa, w którym opisany został życiorys Millera i historia Boys. W 2019 nakładem wydawnictwa Znak ukazała się książka autobiograficzna Millera pt. „Jestem szalony”, którą współtworzył z Katarzyną Szkarpetowską i Łukaszem Smolarskim.


W szóstej przesyłce znalazłem:
- dwa single "Nie szukaj mnie" i "Przytul moje serce" z autografami Marcina Millera,


Ja sam lubię disco polo i się tego nie wstydzę. Po prostu nie mam swojego ulubionego gatunku muzycznego - lubię piosenki różnych gatunków. Dla mnie utwór muzyczny musi mieć dobry aranż i tekst. A czy on jest z gatunku disco polo, hip hop, rap czy pop to dla mnie nieistotne. A taką właśnie kolekcję disco polo udało mi się zebrać:


Siódma przesyłka jest od Urzędu Miejskiego Grabów - miasto w Polsce, położone w województwie łódzkim, powiat łęczycki, siedziba miejsko-wiejskiej gminy Grabów. Leży w Kotlinie Kolskiej. Jest znany z uprawy cebuli o nazwie grabowska.


Do zabytków miasta należy między innymi:
* Kościół św. Stanisława w Grabowie - rzymskokatolicka świątynia wzniesiona w 1838 r. w stylu klasycystycznym,
* Rynek - centrum miasta stanowi obszerny, wydłużony plac. Zachowały się przy nim liczne domy z początku XIX wieku. Budynki murowane, z sienią przechodnią, kryte są dachami naczółkowymi lub dwuspadowymi. Domy drewniane, o konstrukcji zrębowej, przykrywają najczęściej dachy czterospadowe. Ozdobą niektórych domów jest ciekawe zdobnictwo ciesielskie, m.in. ponacinane belki ścian frontowych i rzeźbione drzwi i okiennice,
* Synagoga w Grabowie - wybudowana w 1881 r., jedna z dwóch synagog jakie zachowały się w powiecie łęczyckim. Obiekt nie pełni już funkcji sakralnych jednak częściowo zachował swój pierwotny wystrój zewnętrzny,
* Cmentarz ewangelicki - założony w I połowy XX w., zlokalizowany przy drodze wylotowej z Grabowa w kierunku Opiesina. Jest to pozostałość po mennonickich Olędrach, osadnictwu których kres położyła II wojna światowa. Nekropolia znajduje się w bardzo złym stanie technicznym, zachowało się na niej parę zrujnowanych nagrobków,
* Cmentarz żydowski w Grabowie - pochodzący z pocz. XIX w. i zdewastowany w okresie II wojny światowej, do czasów współczesnych nie zachowała się na nim żadna macewa a jedynie pamiątkowy obelisk,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- dwie mapy,
- notes z magnesem na lodówkę,
- przypinka PIN z herbem - 6746 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Wodynie - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat siedlecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie siedleckim. Siedziba gminy to Wodynie.


Do ciekawych miejsc w Gminie Wodynie należą między innymi:
* Park podworski w Wodyniach - powstał jako park przy dworski w 1 połowie XIX wieku - najprawdopodobniej w otoczeniu drewnianego dworu Załuskich z końca XVII w. Z pierwotnego założenia parku niewiele przetrwało do dziś. Jedynymi  elementami zachowanymi jest aleja wjazdowa z częścią starodrzewie lipowego  biegnąca od kościoła w kierunku zachodnim z odgałęzienie w kierunku północnym. Nie zachował się również dwór drewniany (rozebrany w 1958 r.), na północ od alei wjazdowej znajduje się staw, który pierwotnie stanowił część kompozycyjną parku.
* Kościół pw. Św. Piotra i Pawła w Wodyniach - zbudowany w 1776 r. z fundacji Anieli Załuskiej. Drewniany - modrzewiowy kościół konstrukcji zrębowej, wzmocniony lisicami, pionowo oszalowany. Nieorientowany. Jednonawowy. Prezbiterium węższe od od nawy, częściowo wyodrębnione zewnętrznie z nawy, zamknięte prostokątnie z dwoma bocznymi, piętrowymi zakrystiami. Od frontu nawy kruchta o równej szerokości jak nawa. W elewacji frontowej wnęka nad wejściem, w niej umieszczony krucyfiks pochodzący z XVI w. Gontowy dach jednokalenicowy tworzący nad prezbiterium szeroki okap. Nad wejściem niewielki gontowy daszek. Na kalenicy znajduje się ośmioboczna wieżyczka na sygnaturkę zwieńczona blaszanym hełmem z latarnią.
* Cmentarz rodowy Załuskich i Newelskich z Kaplicą grobową oraz pomnikiem nagrobnym Jana Filipa Carossiego - rodowa kaplica grobowa w Wodyniach należy do rzadko spotykanych obiektów tego typu. Kaplica została wzniesiona w 1854 r. (data na tympanonie) jako kaplica grobowa dziedziców - najpierw Załuskich, później Newelskich, na fundamentach istniejących tu wcześniej  kościołów Usytuowana na niewielkim wzniesieniu, na zach. od dawnych zabudowań dworskich, w parku. W pobliżu murowany nagrobek Filipa Carossiego z końca XVIII w. Kaplica została wybudowana na planie prostokąta, salowa z wejściem w pn. ścianie szczytowej; pod całą powierzchnią kruchta.
* Kapliczka Św. Michała Archanioła - wzniesiona na planie kwadratu na wysokim nieco szerszym cokole. Murowana z cegły, otynkowana. Elewacje gładkie, ściany obiega wydatny gzyms podokapowy. Całość przykryta dachem czterospadowym zwieńczonym kutym z żelaza krzyżem. W kapliczce niewielkie wnętrze dostępne trzema oknami, umieszczonymi w elewacji frontowej dwóch bocznych. W wnętrzu figura Michała Archanioła ubranego w zbroję rzymskiego legionisty i włócznią zabijającego leżącego u stóp Lewiatana.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 6747 w kolekcji !!!


Kiedyś pamięta jedną wiadomość od Was o treści "zbierasz przypinki a nie masz herbów ze swojego regionu". Dlatego od dłuższego czasu postanowiłem to zmienić i do dnia dzisiejszego udało mi się otrzymać/zebrać herby: mojego miasta Siedlce (miasto na prawach powiatu) oraz Powiatu Siedleckiego: miasto - Mordy oraz gminy - Siedlce, Skórzec, Wiśniew, Wodynie i Zbuczyn. Do kompletu brakuje mi gmin: Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Paprotnia, Przesmyki, Suchożebry - z tego, co wiem kilka z nich nie posiada w ogóle swojego herbu.


Dziewiąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- pięć naklejek,
- list,


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka okazała się być nagrodą z konkursu organizowanego przez Związek Artystów Scen Polskich.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce, która okazała się być nagrodą znalazłem:
- kalendarz potrójny,
- butelka,
- notes,
- długopis,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz