Poniedziałek to też premiera moich nowych zdjęć z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Co prawda miały być całkiem inne, ale z racji na wczorajszą imprezę chciałbym Wam (po lewej) pokazać kilka widoczków Dworku Mościbrody k.Siedlec. Bardzo ładne zdjęcia na imprezy typu wesela, urodziny, studniówki itp. Po prawej stronie mamy trochę natury - dajcie znać jak Wam się podobają foteczki...
Oficer - polski serial sensacyjny, emitowany od 17 marca do 23 czerwca 2005, przedstawiający losy warszawskich policjantów ze specjalnej grupy pościgowej oraz niebezpiecznych przestępców. Zdjęcia do serialu Oficer trwały od czerwca do października 2004. Serial był emitowany w czwartki o 20:30 w TVP1. Kontynuacją Oficera są seriale Oficerowie (2006) i Trzeci oficer (2008). Cały cykl liczy łącznie 39 odcinków. Męskie kino akcji z miłością w tle. Główny bohater to symbol policjantów nowej generacji. Z pozoru luzak z warszawskiej Pragi, w rzeczywistości jest przebiegły i inteligentny. Serial „Oficer” dostępny jest za darmo online w TVP VOD Akcja rozgrywa się w Warszawie, gdzie Grand, Juby i Zidane – młodzi i wyszkoleni w Legii Cudzoziemskiej bandyci - próbują przejąć kontrolę nad miastem, dotychczas rządzonym przez mafijnego bossa Topora. Tytułowy bohater Tomasz Kruszyński „Kruszon”, wraz z partnerem Rysiem, stają do walki z groźną siatką przestępczą, walcząc o sprawiedliwość i porządek. W życiu „Kruszona” pojawia się Aldona, niezależna kobieta, która nie tylko przyciąga jego uwagę, ale również angażuje się w jego życie osobiste i zawodowe, tworząc relację pełną napięć i emocji. Ich wspólne wysiłki nie tylko przybliżają ich do rozbicia przestępczej machiny, ale również zmuszają do konfrontacji z własnymi słabościami i moralnymi wyborami. To nie tylko historia walki dobra ze złem, ale także głębsza refleksja nad ceną poświęceń i międzyludzkich relacji. Serial oferuje widzom niezapomniane sceny akcji, ale również buduje emocjonalny związek z postaciami, które zmierzają się z życiowymi wyzwaniami i zagrożeniami, nie zawsze oczywistymi na pierwszy rzut oka.
A z obsady aktorskiej serialu "Oficer" posiadam autografy od:
Borys Szyc (podkomisarz Tomasz Kruszyński "Kruszon"), Andrzej Chyra (nadkomisarz Krzysztof Ryś), Magdalena Różczka (komisarz Aldona Ginko), Karolina Gruszka (Malwina Wielgosz), Jan Frycz (wicepremier Marek Ratyński), Krzysztof Globisz (Waldemar Wiśniewski "Topor"), Paweł Małaszyński (Jacek Wielgosz "Grand"), Rafał Cieszyński (Sławomir Halec "Zidane"), Eryk Lubos (Leszek Januchta "Juby"), Tamara Arciuch (nadkomisarz Stella Lewandowska), Marian Dziędziel (inspektor Joachim Kondeja), Jacek Braciak (Jan Perłowski "Perła"), Robert Więckiewicz (Tadeusz Cypowicz "Cypa"), Jan Wieczorkowski (BOR-owik Ratyńskiego), Wojciech Solarz (Junior),
DO MAKA:
W ubiegłym tygodniu gadżeciarz Łukasz skusił się również na zestaw w Mc Donald's z kubkiem piłkarskim - mi wylosował się ten Ronaldinho. Powiem szczerze, że bardziej wolałbym szklanki Coca Coli niż te kubeczki 😏, ale na jednego można się skusić 😉 A Wy jak je oceniacie - może macie któryś ?
PS: Gorąca prośba do Was o aktywne komentowania moich nowych gadżetowych postów na blogu i innych portalach społecznościowych - z góry wielkie dzięki 💥
Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży transportowej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- torba z mariału,
- kubek,
- skarpetki,
- notes,
- notes z karteczkami samoprzylepnymi,
- paski do zaznaczania,
- pendrive 8 GB,
- smyczka,
- zapach samochodowy,
- długopis,
- żeton sklepowy,
Druga paczka kurierska należy do pewnego nadawcy.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- model Bburago Ferrari F50 w skali 1/24 z otwieranymi drzwiami i komorą silnika,
- model Bburago Ferrari F50 w skali 1/24 z otwieranymi drzwiami i komorą silnika,
Jak widać kolekcja motoryzacyjna rozrasta się o nowe cudeńka - zobaczcie sami jak teraz się prezentuje:
Trzecia przesyłka a właściwie to moja relacja ze wczorajszego wydarzenia.
Norbi (Norbert Dudziuk) - polski piosenkarz oraz prezenter telewizyjny i radiowy. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie skrzypiec. Studiował wiolinistykę w Akademii Muzycznej w Gdańsku i wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, ale nie ukończył żadnego z tych kierunków. Na początku kariery grał na uroczystościach ślubnych i pogrzebowych. Był członkiem olsztyńskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”, z którym koncertował po Europie. Występował jako muzyk wspomagający w olsztyńskiej orkiestrze oraz dorabiał jako DJ i handlarz (m.in. w sklepie na dworcu PKP w Olsztynie), a także jako pracownik winnicy niedaleko Carcassonne. W marcu 1997 podpisał kontrakt z wytwórnią PolyGram Polska. Dwa miesiące później wydał swój debiutancki singiel „Kobiety są gorące”, który stał się ogólnopolskim przebojem, docierając do pierwszego miejsca m.in. na liście przebojów Radia Zet i RMF FM. Utworem promował swój debiutancki album studyjny pt. Samertajm, za który w kwietniu 1998 otrzymał Fryderyka za album roku - dance & techno, a także był nominowany do tej nagrody muzycznej za fonograficzny debiut roku. W tym samym roku wydał album pt. Norbi 2, a pochodzący z płyty singiel „Rozkołysz mnie” stał się radiowym przebojem. Po wydaniu trzeciego krążka, Norbi 2.0.0.0., odczuł spadek radiowej popularności i kryzys twórczy. Wystąpił w teledysku do remiksu piosenki „Kobiety są gorące”, który w 2007 stworzył zespół Wet Fingers. W lipcu 2011 uczestniczył w nagraniu utworu „Mazurski cud”, który powstał w ramach akcji „Mazury Cud Natury” promującej region Mazur. W styczniu 2013 zaśpiewał gościnnie w utworze „Wiem, że ciebie chcę” grupy Coolers. W maju 2020 włączył się do akcji #Hot16Challenge.
Tatiana Okupnik - polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i prezenterka telewizyjna. W latach 1998-2005 wokalistka zespołu Blue Café, z którym wydała dwa albumy studyjne: Fanaberia (2002) i Demi-sec (2003) oraz wylansowała przeboje: „You May Be in Love”, „Do nieba, do piekła”, a z utworem „Love Song” reprezentowała Polskę w 49. Konkursie Piosenki Eurowizji (2004). Od 2005 artystka solowa, wydała trzy płyty: On My Own (2007), Spider Web (2011) i Blizna (2014). Była członkini Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video. Była jurorką, prowadzącą bądź uczestniczką kilku telewizyjnych programów rozrywkowych oraz wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii reklamowej dla jednej dużej firmy.
A w trzeciej przesyłce było:
- dwie pocztówki z autografami Norbiego i Tatiany Okupnik osobiście otrzymane,
- dwie pocztówki z autografami Norbiego i Tatiany Okupnik osobiście otrzymane,
!!! Autografy udało mi się otrzymać w czasie wczorajszego festiwalu "Na boczku" w Mościbrodach, gdzie Norbi i Tatiana Okupnik występowali !!!
Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Radosława.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- dwie przypinki PIN - 7578 i 7579 w kolekcji !!!
- dwie przypinki PIN - 7578 i 7579 w kolekcji !!!
Piąta przesyłka należy do przyjaciela bloga Konrada.
Marta Surnik - to polska dziennikarka newsowa i kulturalna, prezenterka telewizyjna oraz konferansjerka, której zawodowe losy od ponad dekady nierozerwalnie łączą się z Telewizją Polską. Szeroka publiczność zna ją przede wszystkim jako gospodynię uwielbianego cyklu showbiznesowego „Czerwony dywan” w programie „Pytanie na śniadanie” na antenie TVP 2. To właśnie tam Marta Surnik każdego dnia trzyma rękę na pulsie najważniejszych wydarzeń kulturalnych, premier filmowych oraz nowinek z życia osób publicznych. Jej autorskie analizy i sprawozdania charakteryzują się rzetelnością, dystansem oraz brakiem taniej sensacji, co wyróżnia ją na tle innych reporterów zajmujących się tą tematyką. Droga na medialny szczyt nie była jednak dziełem przypadku, ale efektem wieloletniej, ciężkiej pracy u podstaw. Zanim Marta Surnik stała się jedną z kluczowych twarzy porannego pasma TVP 2, przez długi czas doskonaliła swój warsztat jako reporterka realizująca materiały dla platformy TVP VOD. To tam uczyła się dynamicznego montażu, sztuki zadawania celnych pytań pod presją czasu oraz elastyczności, która jest kluczowa w pracy reporterskiej. Przełomowym etapem w jej karierze było powierzenie jej roli osoby odsłaniającej tajemnice kulis w gigantycznych formatach rozrywkowych Telewizji Polskiej. Widzowie doskonale pamiętają jej relacje zza kulis muzycznego show „The Voice of Poland” oraz tanecznego programu „You Can Dance - Nowa Generacja”. Marta potrafiła rozładować stres uczestników, wydobyć z nich szczere emocje i pokazać magię telewizji od kuchni, co szybko zostało dostrzeżone przez dyrekcję stacji. Obecny status Marty Surnik w mediach publicznych jest niezwykle silny. Nie ogranicza się ona wyłącznie do krótkich wejść antenowych. Regularnie powierza się jej współprowadzenie całych wydań „Pytania na śniadanie”, gdzie tworzy zgrane duety z innymi prezenterami. Jej pozycja umocniła się jeszcze bardziej, gdy zaangażowano ją jako jedną z głównych twarzy wielkich projektów plenerowych, takich jak prestiżowa letnia trasa koncertowa „Lata z Radiem i Telewizją Polską”. Prowadzenie koncertów przed wielotysięczną publicznością zgromadzoną na stadionach i przed telewizorami potwierdziło jej wszechstronność, nienaganną dykcję oraz niesamowitą odporność na stres podczas transmisji na żywo.
A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Marty Surnik,
!!! Marta rok temu prowadziła koncert "Lata z Radiem i Telewizją Polską" w Mrozach 2025 na którym byłem !!!
Szósta przesyłka jest od przyjaciela bloga Sebastiana.
Chris Cugowski - polsko-angielski aktor i piosenkarz. Krzysztof Cugowski Junior jest owocem drugiego małżeństwa Krzysztofa Cugowskiego, ale znany również pod pseudonimem jako Chris Cugowski. 23-latek studiował aktorstwo w Londynie, a obecnie rozwija międzynarodową karierę. Niedawno udało mu się zdobyć angaż do popularnego serialu Netflixa "Bridgertonowie". W grudniu Chris Cugowski pochwalił się swoim sukcesem na Instagramie i załączył zdjęcia z planu. Muzyka jest nieodłączną częścią jego życia. Gra na pięciu instrumentach: gitarze, basie, pianinie, perkusji i ukulele". Wystąpił także w kilku spektaklach, m.in. "POSH", "Margaret of Anjou" oraz musicalu "All Shook Up" z piosenkami Elvisa Presleya.
W szóstej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografem Chrisa Cugowskiego,
!!! I tym właśnie sposobem kochani w swojej kolekcji autografów posiadam podpisy od całej muzycznej rodziny Cugowskich: Krzysztofa, Piotra, Wojciecha i Chrisa, czyli Krzysztofa Juniora !!!
Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Wadowicach - miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba władz powiatu wadowickiego i gminy miejsko-wiejskiej Wadowice. Położone jest w zachodniej części na Pogórzu Śląskim, południowej w Beskidzie Małym, nad rzeką Skawą. Przez miasto przebiegają: droga krajowa nr 28, droga krajowa nr 52 i linia kolejowa nr 117.
Wadowice leżą nad rzeką Skawą, w kotlinie między Pogórzem Wielickim a Beskidem Małym. Pierwsze wzmianki o osadzie odnotowano w 1254 roku, ale założenie wsi przypisuje się księciu Władysławowi I Oświęcimskiemu w 1315 roku. Początkowo niewielka miejscowość zaczęła się rozwijać po wcieleniu jej do Imperium Habsburgów pod koniec XVIII wieku. Podczas rządów księcia oświęcimskiego Kazimierza, w 1430 wielki pożar doszczętnie strawił Wadowice. Aby szybko odbudować miasto, książę Kazimierz przywilejem z 10 listopada 1430 roku nadał Wadowicom prawo chełmińskie. W latach 1780-1785 wybudowano galicyjski trakt handlowo-pocztowy łączący Lwów z Wiedniem, w 1888 roku uruchomiono linię kolejową z Kalwarii Zebrzydowskiej do Bielska-Białej. W 1918 roku miasto wróciło do odrodzonej Polski.
W mieście przy ulicy Kościelnej, w kamienicy Żyda Chaima Bałamuta, 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła i dwa dni później został ochrzczony w pobliskim kościele, obecnie Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Papież podczas wizyty w Wadowicach w 1979 roku modlił się przy kościelnej chrzcielnicy, a w 1999 roku ukoronował tutejszy cudowny obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W 2006 roku miasto odwiedził następca naszego papieża, Benedykt XVI, odprawił nabożeństwo i spotkał się z mieszkańcami. W Wadowicach jest jeszcze wiele innych miejsc związanych z Karolem Wojtyłą, w tym: Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, gmachy szkół, Budynek Sokoła, gdzie przychodził na kółko teatralne, cukiernia, do której chadzał na kremówki, i wiele innych. Szlak Karola Wojtyły ma 4,5 kilometra długości i prowadzi przez 14 obiektów oznakowanych tablicami.
Szlak Galicyjskie Wadowice pokazuje historię miasta w czasie zaborów. Ma około 5 km długości i prowadzi do 13 miejsc (w tym: Klasztor Karmelitów Bosych, Rynek, budynki Rady Powiatowej i Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, koszary, dworzec, szkoły i szpital wojskowy). W wyniku rozbiorów Wadowice znajdowały się pod panowaniem austriackim. Na przełomie XVIII i XIX wieku miasto stało się ważnym punktem komunikacyjnym i strategicznym, w 1819 roku przeniesiono tu cyrkuł, garnizon wojskowy, sąd i gimnazjum. Czasy galicyjskie to również wzrost aktywności społecznej mieszkańców.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w siódmej przesyłce było:
- cztery pocztówki,
- przypinka PIN z herbem - 7580 w kolekcji !!!
Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Kroczyce - gmina wiejska w Polsce położona w województwie śląskim, powiat zawierciański. Siedziba gminy to Kroczyce.
Ciekawymi atrakcjami Gminy Kroczyce są:
* Parafia Świętego Jacka i Świętej Marii Magdaleny w Kroczycach,
* Góra Zborów,
* Rezerwat przyrody Góra Zborów,
* Pomnik Batalionów Chłopskich,
* Jaskinia Głęboka,
* Rynek w Kroczycach,
* Kościół świętego Kajetana,
* Kościół Matki Bożej Częstochowskiej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- pocztówka,
- pocztówka,
- magnes na lodówkę,
Dziewiąta (podwójna) przesyłka jest od pewnych zagranicznych regionów świata.
A w dziewiątej (podwójnym) przesyłce znalazłem:
- PIERWSZA PRZESYŁKA: miły list i przypinka PIN z herbem - 7581 w kolekcji !!!
- DRUGA PRZESYŁKA: naklejka z herbem, list, przypinka PIN z herbem - 7582 w kolekcji !!!
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego nadawcy.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było:
- trzy maskotki Labubu,
!!! Jak widać rodzinka Labubu się rozrasta o nowych osobników tego gatunku 😂😃😂 !!!
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

.jpg)















.jpg)




















Gratuluję przesyłek, fajne rzeczy wpadły z tym postem. Ferrari cieszy oko, a w zestawieniu z motoryzacyjnymi kolegami kreuje obraz luksusu i ogólnie - takiej trochę atmosfery glamour. Ale trzeba też przyznać, że nasze dawne zdobycze z PRLu też mają coś w sobie, coś nostalgicznego, bo przecież nie raz jechało się Polonezem czy Maluchem. A fotki... w kolaż drugi wpatruję się i wpatruję, oczu nie mogę oderwać; chciałoby się znaleźć tam, w plenerze wśród ciszy, dzikich łąk i kłosiwa. Na razie pozostaje podmiejski las i działka, chociaż tyle 🙂. Pozdrawiam!!!
OdpowiedzUsuńDziękuje za super komentarz - ciepło pozdrawiam ;)
UsuńGratuluję i pozdrawiam ;)
OdpowiedzUsuńCześć Łukasz! Modele, które dostałeś w skali 1:24 to mi przypomina mój salon w Katowicach, do którego zaglądam, żeby podziwiać marki prawdziwych Ferrari oraz Lamborghini. Ostatnim razem pod salonem był zaparkowany Diablo w kolorze żółtym. Jeszcze zdjęcia tej bryki nie zdążyłem zrobić, bo miałem inne plany do wykonania. Życzę Ci , abyś następnym razem przygarnął go do swojej kolekcji. Jestem ciekawy, jak przechowujesz i eksponujesz tą większą skalę, bo ja mam z tym problem . Na koniec gratulacje i pozdrowienia.
OdpowiedzUsuń