poniedziałek, 20 marca 2023

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, Maluch 🚗 mały ale wariat 😜 najbardziej lubi tankować benzynkę 🛢 u "Barona24" 💰 (w tym wizyta kuriera i InPost-u) - wpis numer 1052

Dziś jest 20 marca 2023r. Witam 🤝 Cześć 👋 Dzień dobry ✌️ Hej 🖐 Z tej strony jak co poniedziałek melduje się wasz ulubiony "pozytywnie zakręcony" Łukasz na punkcie gadżetów  🎉📬 Przyznaje: trochę dziś w złej formie, ponieważ od wczoraj kicham, prycham, kaszle i smarkam 💊 💉 🌡Ale co się nie robi dla fanów bloga - leki zażyte na przeziębienie i bierzemy się za tworzenia nowego gadżetowego wpisu...


Baron24 - polski serial komediowy w reżyserii Adka Drabińskiego, emitowany w TVP2 od 7 marca do 13 czerwca 2014 roku. W rolach głównych występują Tomasz Karolak i Izabela Kuna. Serial został zrealizowany na podstawie polskiego oryginalnego scenariusza. Produkcja zastępowała emitowany w piątkowe wieczory serial Rodzinka.pl. Ze względu na niską oglądalność TVP2 nie przedłużyła serialu o drugi sezon. Mirosław Baron prowadzi pod Radomiem niewielką stację benzynową z kłopotami finansowymi. Ma żonę Sylwię i córkę Paulę, inteligentną i błyskotliwą dziewiętnastolatkę, która marzy o wyrwaniu się z prowincji do wielkiego miasta. Podkochuje się w niej Mateusz, pracownik stacji benzynowej.


Z obsady aktorskiej serialu "Baron24" posiadam autografy od:
Tomasz Karolak (Mirosław Baron), Izabela Kuna (Sylwia Baron), Michał Meyer (Mateusz "Mati" Myłek), Piotr Cyrwus (pan Zdzisio), Iwona Bielska (Teresa Babicka), Wojciech Mecwaldowski (Staszek Rybski), Weronika Humaj (Paula Baron, córka Mirosława), Paweł Burczyk (redaktor Opałko), Rafał Rutkowski (Grześ),


PS: Będzie mi bardzo miło, gdy zasypiecie mnie nowymi komentarzami pod tym postem, jak i na pozostałych portalach społecznościowych bloga typu: Facebook, Twitter, Instagram czy też TikTok - z góry wielkie dzięki 🤗😘🤩


Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Iveco Poland Sp.z.o.o.
Iveco Poland Sp.z.o.o. - to producent, który oferuje pełną gamę pojazdów użytkowych. Działalność handlowa wyraża się w sprzedaży pojazdów gamy lekkiej, (Iveco Daily), pojazdów gamy średniej (Iveco Eurocargo) oraz ciężkich pojazdów drogowych i pozadrogowych należących do gamy Stralis i Trakker. Z produktami łączy się szeroki wachlarz dodatkowych usług - od diagnostyki i obsługi pojazdów zwykłej i planowej, po usługi Iveco Capital - zgodnych ze strategią przedsiębiorstwa, która stawia klienta w centrum uwagi. Iveco powstało jako przedsiębiorstwo ogólnoeuropejskie w 1975 roku. Dzisiaj działa na ponad 100 rynkach jest jednym z największych producentów pojazdów użytkowych i specjalistycznych na świecie. Projektuje, konstruuje i wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów przemysłowych (od 2,8 t do 16 t i więcej dopuszczalnej masy całkowitej) zarówno do użytku w sferze transportu drogowego, jak i pojazdów pozadrogowych znajdujących zastosowanie na placach budowy, pojazdów dla straży pożarnej, obrony cywilnej, jak również pojazdów wojskowych. Dzięki swojej sieci sprzedaży, oraz usłudze mobilnych serwisów 24/7 Iveco jest do dyspozycji swoich klientów 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Po więcej informacji na temat firmy Iveco i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- czapka z daszkiem,
- worek na buty,
- notes,
- dwa ładne kubeczki,
- dwa rozgałęźniki USB,
- powerbank,
- saszetka,
- pięć smyczek,
- opaska odblaskowa,
- pięć dużych i dwadzieścia jeden małych naklejek,
- trzy długopisy,
- firmowa przypinka PIN - 5469 w kolekcji !!!


Druga paczka InPost wyjęta z paczkomatu pochodzi od pewnego nadawcy.
W drugiej paczce InPost było można znaleźć:
- wesołego karpia czyli śpiewającą rybkę, która pod wpływem muzyki porusza buźką i płetwami,


Na moim TikTok-u przygotowałem filmik z pokazem wokalnym i tanecznym tej rybki - kliknij TUTAJ


Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Patryka.
Paweł Burczyk - polski aktor filmowy, prezenter telewizyjny. Pochodzi z aktorskiej rodziny a jego rodzicami są Irena Telesz-Burska oraz Stefan Burczyk. Jest absolwentem warszawskiej PWST, którą ukończył w 1992 r. W tym samym roku zadebiutował w teatrze. Po raz pierwszy przed kamerami wystąpił w 1979 r. w jednym z odcinków serialu "W słońcu i w deszczu". Popularność zyskał dzięki roli Luksusa w telewizyjnym serialu komediowym "13 posterunek".

Joanna Majstrak - polska aktorka, która od dziecka marzyła o karierze aktorki. Jeszcze jako uczennica szkoły średniej chodziła na castingi. Początkowo zaowocowały one epizodycznymi rolami w krótkich produkcjach Wyższej Szkoły Filmowej, takich jak "Surogat", "Szekspir w fortach", "Mydło". Joanna Majstrak zagrała również w przedstawieniu dyplomowym studentów Wyższej Szkoły Filmowej o tytule "Toaleta damska". Pierwszym większym sukcesem było otrzymanie roli w serialu "Klan". Majstrak zagrała w nim koleżankę z klasy Bożenki Lubicz. Następnie Joanna wystąpiła w "Pierwsza miłość", gdzie pojawiła się jako dziewczyna aplikująca na stanowisko sekretarki w firmie "Kulczycki Corporation S.A.". Kolejną przygodę z serialami stanowił epizod w hicie TVN "Usta usta". Na dłużej Joanna Majstrak związała się z serialem "M jak miłość", w którym grała Elkę, sąsiadkę Zduńskich. W 2009 Majstrak zagrała w filmie "Surogat". Rok później otrzymała angaż do dwóch kolejnych produkcji: "Mydło" oraz "Trick". W 2012 roku pracowała przy filmach "Epilog" oraz "Bez wstydu".

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Pawła Burczyka i Joanny Majstrak,


Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Romana.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- dwadzieścia dwie różne przypinki PIN na igłach - od 5470 do 5491 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od przyjaciela bloga Andrzeja.
Ś.P. Agnieszka Kotulanka - aktorka teatralna i filmowa. Doskonale czuła się także w swojej muzycznej wersji, dlatego też brała udział w przeglądach piosenki aktorskiej. Prywatnie ceniła spokój i brak rozgłosu. Nieszczęśliwe sploty wydarzeń w życiu osobistym spowodowały, że nie była odporna na stres, starała się walczyć, a kiedy wychodziła już na prostą jej życie zakończyło się niespodziewanie. Dorastała nad Zalewem Zegrzyńskim. Jej ojciec był podpułkownikiem Wojska Polskiego. Uczęszczała do szkoły muzycznej o profilu wokalnym, stąd jej późniejsze zamiłowanie również do piosenki aktorskiej. O szkole teatralnej zaczęła myśleć już w liceum. Ukończyła je w 1980r. na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jednak dopiero rok później zrobiła dyplom. Mimo wszystko, tuż po ukończeniu studiów, rozpoczęła pracę zawodową, pojawiając się w epizodach w serialu "Dom" Jana Łomnickiego. Muzyka nadal jej towarzyszyła, nawet w późniejszych latach kariery, co było widoczne w 1986r. gdy wystąpiła na 23 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas koncertu piosenki kabaretowej i aktorskiej. W 1989r. wyjechała do Kanady, gdzie spędziła dwa lata. Zdecydowała się jednak powrócić do kraju, a w tej decyzji pomogły jej pozytywne recenzje po jej występie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej organizowanym od 1976r. we Wrocławiu. Niekwestionowany debiut w Teatrze Telewizji w 1980r. w roli Letty, w inscenizacji dramaty Śmierć Komiwojażera w reżyserii K. Karabasza. Role filmowe i serialowe, których była odtwórczynią zapadały widzom w pamięć na długo, m.in. była to rola w filmie "Niezawodny system", "Rośliny trujące", "Nadzór i Wielki Wóz". Jednak najbardziej rozpoznawalna stała się dzięki roli Krystyny Lubicz w seriali "Klan", w którą wcielała się od 1997 aż do 2013r. kiedy to problemy alkoholowe stanęły jej na drodze w kontynuacji pracy. Zmarła na krwotoczny udar mózgu 20 lutego 2018 w Warszawie. Msza pogrzebowa odbyła się w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Została pochowana przy swoim ojcu, na cmentarzu parafialnym w Legionowie.


A w piątej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografem Ś.P. Agnieszki Kotulanki,


A tak wyglądają podpisy od serialowego małżeństwa Krystyny i Pawła Lubiczów z serialu "Klan".


Szósta przesyłka pochodzi od Biura Posła na Sejm RP Sławomira Neumanna.
Sławomir Neumann - polski polityk i samorządowiec. Poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji, w latach 2012–2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej (i następnie KP PO - Koalicja Obywatelska) w latach 2015-2019. Studiował w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, gdzie ukończył ekonomię. Po zakończeniu nauki podjął pracę w bankowości, został m.in. kierownikiem oddziału banku. Do polityki próbował wejść już w 1991 i 1993 roku, kiedy z list Konfederacji Polski Niepodległej ubiegał się o mandat poselski. W 1994 roku został radnym w Starogardzie Gdańskim. W 2001 roku Sławomir Neumann dołączył do Platformy Obywatelskiej. W wyborach w 2005 roku ponownie nie zdołał jednak wejść do Sejmu. Dopiero w 2007 uzyskał mandat posła, zdobywając 11742 głosów. W 2011 roku ponownie wszedł do Sejmu, tym razem zgarniając 14346 głosów. W 2012 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Prawdziwą karierę w PO Neumann zaczął dopiero w 2015 roku, kiedy został przewodniczącym partii w województwie pomorskim. W 2015 roku, z liczbą 20514 głosów, wszedł do Sejmu VIII kadencji. W tym samym roku został przewodniczącym klubu parlamentarnego.


W szóstej przesyłce było:
- zdjęcie z podpisem Pana Posła RP Sławomira Neumanna,


!!! Panie Pośle dziękuje bardzo za zdjęcie z Pana podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji autografów !!!

Siódma przesyłka jest od Urzędu Gminy Rakoniewice - gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie grodziskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim. Siedziba gminy to Rakoniewice.


Na terenach miejscowości Rakoniewice warto odwiedzić następujące miejsca:
* Rynek w Rakoniewicach,
* Szachulcowy kościół poewangelicki - 1662 r.,
* Domy podcieniowe - połowa XVIII w.,
* Kościół pod wezwaniem św. Marcina i św. Stanisława - 1797-1805 r.,
* Pałac w stylu neorenesansowym - ok. 1840 r.,
* Budynek na wzgórzu,
* U Małowej,
* Dworzec kolejowy - 1903 r.,
* Budynek Gazowni Miejskiej - 1905 r.,
* Budynek szkoły podstawowej przy ul. Nowotomyskiej - 1905 r.,
* Budynek Urzędu Pocztowego - 1910 r.,
* Remiza strażacka OSP - 1927 r.,
* Replika wozu Drzymały,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- folder przyrodniczy,
- mapa,
- cztery ulotki,
- smyczka,
- pięć pocztówek,
- wizytówka,


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Żukowice - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie głogowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie legnickim. Siedziba gminy to Żukowice.


Co warto zobaczyć na terenie Gminy Żukowice - służę pomocą:
* Pałac Schlabrendorfów - wybudowany w 1743 r. w Żukowicach,
* Pałac w Czernej - wybudowany w XVI w.,
* Kościół pod wezwaniem Świętego Michała w Nielubi - jeden z dwóch kościołów w Nielubi,
* Kościół Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim - kościół parafialny znajdujący się w Brzegu Głogowskim, na terenie gminy Żukowice,
* Dwór w Czernej - obiekt wybudowany w XIX w.,
* Pałac w Szczepowie,
* Kościół pod wezwaniem świętej Jadwigi Śląskiej w Żukowicach,
* Pałac w Brzegu Głogowskim - wybudowany w XVI w.,
* Cmentarz komunalny i przykościelny,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 5492 w kolekcji !!!


!!! Chciałbym podziękować jednej Pani z urzędu za pomoc w uzyskaniu przypinki PIN 😉😍 !!!

Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce znalazłem:
- list,
- mała przypinka PIN z herbem - 5493 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od kolejnego dziś zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było można znaleźć:
- list,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 5494 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎

9 komentarzy:

 1. Ale fajna ta śpiewająca ryba! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje :) Zapraszam na nowy post: http://autografymalutkiej.blogspot.com/2023/03/1231-micha-milowicz.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Autograf Agnieszki Kotulanki - prawdziwy rarytas!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda ;)
   Bardzo chciałem mieć w swojej kolekcji podpis od Pani Agnieszki i swoje marzenie spełniłem - szkoda tylko, że po jej śmierci :(

   Usuń
 4. Dziękuje za Twój nowy komentarz i też pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. przesyłka od Iveco bardzo pokaźna, gratuluję zdobyczy :)

  OdpowiedzUsuń