poniedziałek, 27 marca 2023

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, życie, życie jest nowelą 📖 której nigdy nie masz dosyć - czyli wizyta na sadybie 🏠 u rodziny Lubiczów 👨‍👩‍👧‍👧 (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1053

Dziś mamy 27 marca 2023r. Witam wszystkich obecnych czytelników, fanów oraz przyjaciół 🙋‍♂️ na 1053-cim poniedziałkowym gadżetowym zebraniu zarządu bloga "Gadżety na dobry dzień" 🖥 U mnie jak zawsze nudy nie ma, przecież czeka na nas 10 tajemniczych przesyłek i paczek do otwarcia 😲😬 A jak wiadomo rodzina jest najważniejsza dlatego też razem z Jurkiem Chojnickim 👨‍💼 udajemy się na sadybę - co z tego wyniknie SPRAWDZICE TO...


Klan - polski codzienny serial obyczajowy emitowany na antenie TVP1 od 22 września 1997. Jest to najdłuższy serial polskiej produkcji. Serial opowiada o losach trzypokoleniowej rodziny Lubiczów, której seniorami są Maria i Władysław Lubiczowie. Maria była właścicielką rodzinnej apteki „Pod Modrzewiem”, a Władysław - kuratorem sądowym do spraw nieletnich. W czasie 50 lat pożycia dochowali się piątki dzieci, a następnie gromadki wnucząt i kilku prawnuków. Najstarszą córką Lubiczów jest Elżbieta, która prowadziła z matką aptekę. Związała się z Jerzym Chojnickim, z którym ma dwójkę dzieci, Beatę i Michała. Bratem-bliźniakiem Elżbiety jest Paweł, który jest chirurgiem i współwłaścicielem prywatnej kliniki w Warszawie „El-Med”. Jego żoną była Krystyna, wykładowczyni slawistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Doczekali się dwóch córek, Agnieszki i o sześć lat młodszej Aleksandry, a także syna Pawła. Trzecie dziecko Marii i Władysława, Monika, z powodu osobistej tragedii sprzed lat nie utrzymuje kontaktów z rodziną. Prowadziła butik „Ramona” w centrum Warszawy, a następnie - po odnowieniu kontaktów z rodziną - została właścicielką restauracji „Rosso”. Ma syna, Daniela. Ryszard, drugi syn Lubiczów, miał żonę, Grażynę, która pracuje jako pielęgniarka. Dorota, najmłodsze dziecko seniorów rodu, wybrała życie zakonne. Przez lata emisji serialu rodzina Lubiczów przeżyła liczne wydarzenia oraz powiększyła się, jednak nie ma już wśród bohaterów protoplastów rodu, Marii i Władysława, a także Ryszarda i Doroty. W wyniku powikłań po zapaleniu opon mózgowych zmarła również żona Pawła, Krystyna.


Z pierwszej obsady aktorskiej serialu "Klan" posiadam autografy od:
Barbara Bursztynowicz (Elżbieta Chojnicka), Andrzej Grabarczyk (Jerzy Chojnicki), Jan Wieczorkowski (Michał Chojnicki), Ś.P. Agnieszka Kotulanka (Krystyna Lubicz), Tomasz Stockinger (Paweł Lubicz), Izabela Trojanowska (Monika Ross-Nawrot), Małgorzata Ostrowska-Królikowska (Grażyna Lubicz), Piotr Cyrwus (Ryszard Lubicz), Agnieszka Kaczorowska-Pela (Bożenka Kazuń), Piotr Swend (Maciek Lubicz), Joanna Żółkowska (Anna Surmacz-Koziełło), Jacek Borkowski (Piotr Rafalski),


NAPRAWDĘ WARTO POMAGAĆ:
W sobotę w świetlicy wiejskiej w Ujrzanowie koło Siedlec odbył się koncert połączony z kiermaszem charytatywnym na rzecz 3-letniej Hani Szczepańskiej. U dziewczynki wykryto śmiertelnie niebezpieczny nowotwór - neuroblastomę IV stopnia! Choroba zdążyła już dać przerzuty do kości i szpiku... 14 grudnia Hania znalazła się w zupełnie innym świecie - onkologii... Wszystko, co liczyło się wcześniej, przestało mieć znaczenie, teraz ważne jest tylko to, by Hania była zdrowa, by żyła. Na imprezie charytatywnej wśród wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych był między innymi koncert gwiazdy muzycznych: Aneta "Iness" Działak oraz Magdy Femme.

Zapraszam do obejrzenia mojej FOTO - kliknij tu:PS: Wiecie co - dziś chrzanić nowe komentarze 😬 Jeżeli podobają się Wam moje gadżetowe posty proszę wpłaćcie coś na rzecz małej Hani - kto ile może 1, 2, 5, 10, 50 zł lub więcej. Obecnie brakuje 174 719 zł do całej kwoty - link do zbiórki po kliknięciu w grafikę poniżej 🙏Pierwsza paczka kurierska jest od firmy Apcoa Parking Polska Sp.z.o.o.
Apcoa Parking Polska Sp.z.o.o. - jest wiodącym operatorem parkingów z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży. Grupa zatrudnia 5 tys. pracowników i zarządza ok. 1,5 mln miejsc parkingowych w ponad 9.500 obiektach na terenie 13 europejskich krajów. Obsługiwane przez nas obiekty obejmują między innymi 1.800 parkingów miejskich i parkingów zlokalizowanych przy centrach handlowych, 400 hoteli, 150 szpitali i 58 portów lotniczych w Europie. APCOA konsekwentnie realizuje przyjęty model biznesowy asset light z niewielkim udziałem aktywów własnych i jako zaufany partner prywatnych i publicznych właścicieli nieruchomości maksymalizuje osiągane przez nich przychody i zyski. Firma APCOA Parking Polska od wielu lat współpracuje z wieloma znaczącymi inwestorami, właścicielami nieruchomości oraz instytucjami publicznymi w całym kraju. Należą do nich galerie handlowe, hotele, lotniska, biurowce, parkingi miejskie, szpitale itp. Po więcej informacji na temat działalności firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej.


A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- dwie duże torby papierowe,
- cztery teczki,
- podkładka pod myszkę komputerową,
- uchwyt samochodowy na smartfona,
- pięć dużych kopert,
- życzenia świąteczne - DZIĘKUJE 😉
- miły list,
- dwie smyczki,
- dziewięć długopisów,
- sześć krówek,
- wizytówka,


Druga przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Barbara Bursztynowicz - polska aktorka filmowa i teatralna. W 1977 ukończyła PWST w Warszawie. W kinie debiutowała na ostatnim roku studiów - w filmie Andrzeja Kostenki "Sam na sam" 1977. Następnie pojawiła się, m.in. na drugim planie "Klincza" 1979 Piotra Andrejewa i "Roślin trujących" 1985 Roberta Glińskiego i... zniknęła na 8 lat z ekranu. W tym czasie grała dużo na scenie - jest aktorką Teatru Ateneum w Warszawie. Przed kamery wróciła dzięki Jackowi Bromskiemu, który obsadził ją w komedii "Dzieci i ryby" 1996 była w niej jedną z przyjaciółek głównej bohaterki. Kolejna ekranowa rola Bursztynowicz - Elżbieta Chojnicka w "Klanie", okazała się jej życiową rolą Przyniosła jej ogromną popularność i zwycięstwo w kilku plebiscytach na najlepszą aktorkę telewizyjną.


Andrzej Grabarczyk - polski aktor i prezenter telewizyjny. Ukończył studia w 1978. Jest absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktor warszawskiego Teatru Kwadrat. Znany z roli Jerzego Chojnickiego w polskiej telenoweli Klan, w której grał również jego ojciec Wincenty Grabarczyk (w roli Jeremiasza Bałuckiego). Z Manuelą Michalak współprowadził program „Maraton uśmiechu”, zastępując Mariusza Czajkę. Przez lata był twarzą kampanii reklamowej marki Knorr w Polsce i Czechach, reklamy były też emitowane w Rosji. W grudniu 2008 doradca PSL przy pracach nad projektem ustawy o zawodzie aktora. Żonaty z Zofią, mają syna Bartosza.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Barbary Bursztynowicz i Andrzeja Grabarczyka,


Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Romana.
A w trzeciej przesyłce było:
- dwadzieścia sześć przypinek PIN - od 5495 do 5520 w kolekcji !!!


I tym właśnie sposobem moi drodzy czytelnicy, fani oraz przyjaciele bloga dobiliśmy do przypinki o numerze 5500 💣 Tradycyjnie z tej okazji już teraz zapraszam Was za tydzień na specjalny PIN-owy wpis na blogu ✍️


Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Piotr Swend - polski aktor, występuje w roli Macieja Kowalika-Lubicza w serialu Klan (od 1997). Jest osobą z niepełnosprawnością. Ma zespół Downa. Uczęszczał do Zespołu Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” STO na warszawskim Mokotowie, gdzie uczył się podstaw aktorstwa i gry na pianinie. Ma siostrę bliźniaczkę Joannę. Jako ośmiolatek został zaangażowany do roli Macieja Kowalika vel Lubicza w operze mydlanej produkcji Telewizji Polskiej Klan (od 1997), gdzie występuje nieprzerwanie od początku emisji. Postać adoptowanego przez Ryszarda i Grażynę Lubiczów syna z zespołem Downa wzbudziła szereg kontrowersji oraz wprowadziła do debaty publicznej temat życia codziennego osób z tą wadą genetyczną. W serialu poruszane były kwestie wychowania osoby niepełnosprawnej, dojrzewania, związków i małżeństw oraz sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy. W 2000 wystąpił w roli Gucia w spektaklu telewizyjnym autorstwa Cezarego Harasimowicza dla Teatru Telewizji pod tytułem 10 pięter w reżyserii Witolda Adamka. Od 2005 występuje w założonym przez Justynę Sobczyk Teatrze 21 w Warszawie, który wystawia spektakle z udziałem osób z zespołem Downa. Brał udział w dyskusjach związanych z tematyką zespołu Downa m.in. w telewizyjnych magazynach porannych: Dzień dobry TVN (20 lutego 2012) i Pytanie na śniadanie (23 lutego 2015). Jest głównym bohaterem filmu dokumentalnego Aliny Mrowińskiej Podwójne życie Piotra S. z 2012 (emisja: 25 marca 2013).


W czwartej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografem Piotra Swenda,


Piąta przesyłka jest od Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.
Marcin Jakubowski - od 2010 r. Burmistrz Mińska Mazowieckiego. Prawnik, MBA, specjalista od finansów publicznych i prawa administracyjnego, skarbnik Stowarzyszenia Metropolia Warszawska. Wcześniej wieloletni urzędnik skarbowy. Wraz ze swoją wspólnotą samorządową trzykrotnie zdobywał nagrody przyznawane miastom przez Radę Europy. W 2018 Dyplom Europejski, w 2020 Honorowy Sztandar oraz w 2022 Plaque of Honor. Takie wyróżnienia spotykają dorocznie jedynie kilka miast z całego kontynentu.A w piątej przesyłce była:
- pocztówka z podpisem Pana Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego,


!!! Panie Burmistrzu dziękuje bardzo za pozytywną odpowiedz na moją prośbę i przesłanie pocztówki z Pana podpisem do mojej kolekcji - pozdrawiam 👋 !!!

Szósta przesyłka pochodzi od pewnej polskiej instytucji.
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- naszywka tej instytucji,
- linijka,
- dwa odblaski (nie ma ich na zdjęciu),
- list z uśmieszkiem 😀😉,


Siódma przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich - miasto w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu ząbkowickiego i gminy miejsko-wiejskiej Ząbkowice Śląskie.


Wycieczkę po Ząbkowicach zaczynamy od Rynku. Już na samym wstępie łatwo o zachwyt z powodu niesamowitego, strzelistego budynku ząbkowickiego Ratusza. Zaprojektował go Alexis Langer - niemiecki architekt, autor projektów wielu dolnośląskich i śląskich budynków takich jak wrocławski Pasaż Pokoyhof czy katowicki Kościół Mariacki. Strzelisty, gotycki Ratusz jest najwyższym budynkiem w okolicy ząbkowickiego Rynku, a na uwagę zasługuje fakt, że to już szósty Ratusz stojący w tym miejscu. Poprzednich pięć zostało strawionych ogniem bądź zniszczonych w trakcie działań militarnych. Obecny ratusz na szczęście stoi w tym samym miejscu już prawie 160 lat i nic nie wskazuje na to, by miało się coś zmienić. I dobrze, bo to przecież jeden z najbardziej charakterystycznych budowli w okolicy! Idąc dalej spacerem po ząbkowickim rynku zauważamy, że okalają go kolorowe kamieniczki. Wśród nich znajdziemy działającą tu od XVI wieku aptekę czy Sukiennice, będące niegdyś domem handlowym. Wreszcie zatrzymujemy wzrok w miejscu, w którym znad kamienic wyłania się krzywa wieża. Wszyscy znają Krzywą Wieżę w Pizie, ale mało kto słyszał o Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich. Cóż, cudze chwalicie, a swego nie znacie!
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- mapa,
- smyczka,
- 11 ulotek,


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Szczytno - gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, powiat szczycieński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim. Siedziba gminy to Szczytno.


Na terenach gminy warto odwiedzić między innymi:
* Kościół pod wezwaniem świętego Walentego w Lipowcu,
* Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Szymanach,
* Kościół pod wezwaniem świętego Maksymiliama Kolbe w Trelkowie wraz z przykościelnym cmentarzem,
* Kaplice baptystów w Szymanach i Trelkowie,
* Zabytkowe drewniane domy we wsiach: Lemany, Lipowiec, Romany, Rudka, Wawrochy, Zielonka,

Szlaki i atrakcje turystyczne:
* szlak pieszy Mazursko-Kurpiowski,
* obszary chronionego krajobrazu i pomniki przyrody,
* jeziora, lasy,
* szlaki rowerowe:
- trasa "Wielkich Jałowców": Szczytno - Prusowy Borek - Lipowiec - Zabiele - Szczytno (36 km)
- trasa "Rybitwy": Szczytno - Sasek Wielki - Sasek Mały - Rekownica - Jedwabno - Narty - Brajniki - Nowy Dwór - Sawica - Janowo - Sedańsk - Szczytno (55 km),
- trasa "Młyński Staw": Szczytno - Szczycionek - Dębówko - Piece - Jęcznik - Elganowo - Janowo - Szczytno (41 km),
- trasa "Juranda": Jerutki - Świętajno - Rozogi - Spychowo - Babięta - Jerutki (95 km),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- pocztówka,
- przypinka PIN z herbem - 5521 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od pewnej zagranicznej instytucji.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- mały długopis,
- dwie przypinki PIN (jedna okazała się być dublem) - 5522 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- ładny kalendarz potrójny,
- dwa długopisy,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎

6 komentarzy: