poniedziałek, 27 listopada 2023

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, ⛔️ Jest: ogień 🔥, są dymy 💨, lecą iskry 🎆 chyba zaraz przyjadą 👩‍🚒"Strażacy"👨‍🚒 z pomocą 🤷‍♂️ (w tym wizyta podwójnego kuriera) - wpis numer 1089

Dziś jest 27 listopada 2023r. Witam wszystkich fanów bloga "Gadżety na dobry dzień" 👋👊👌 Cieszę się, że co poniedziałek i nie tylko w tym dniu odwiedzacie moją stronkę - znów statystyki bloga biją rekordy 😍😘 DZIĘKUJE Ale my tu gadu-gadu a syrena 📢 wyje i najwyższy czas wyjechać z koszar i ugasić ten ogień w tym 1089 wpisie na blogu... trzy straże już jedzie tylko czy są z nami strażacy ?


Strażacypolski serial obyczajowo-sensacyjny wyreżyserowany przez Macieja Dejczera emitowany od 28 lutego 2015 do 7 maja 2016 na antenie TVP 1. Serial opisuje perypetie aspiranta Adama Wojnara (Maciej Zakościelny), który pracuje w jednostce zawodowej straży pożarnej w Warszawie. Podczas jednej z akcji mężczyzna działa wbrew rozkazom szefa, starszego kapitana Boryckiego (Jakub Wesołowski). Współpracownik Adama, Wojtek Lewicki (Maciej Mikołajczyk), zostaje ranny, a przełożeni oskarżają Wojnara o porzucenie kolegi oraz niesubordynację i wysyłają na przymusowy urlop. Proponują, aby poprowadził szkolenia w Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie. Życie młodszego kapitana Wojnara staje na głowie, a na dodatek jego narzeczona, Kamila (Weronika Rosati), wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Na prowincji mężczyzna poznaje prezesa OSP Witolda Michalaka (Olaf Lubaszenko), radiowca jednostki Darka (Michał Żurawski) oraz naczelniczkę ochotników, samotną matkę Magdę Konarską (Marta Ścisłowicz).


A z obsady aktorskiej serialu "Strażacy" posiadam autografy od:
Maciej Zakościelny (aspirant Adam Wojnar), Weronika Rosati (Kamila Miłek), Marta Ścisłowicz (Magda Konarska), Jakub Wesołowski (kapitan Rafał Borycki), Olaf Lubaszenko (Witold Michalak, prezes OSP), Jacek Lenartowicz (brygadier Jerzy Kosmala), Mateusz Janicki (Radek Kosik), Michał Żurawski (Dariusz "Dario" Rudnik), Mateusz Banasiuk (Staszek "Młody"/Dawid Zawadzki), Michał Czernecki (Kazik Gruszka), Sebastian Fabijański (Maciek Zajda),


SZEŚĆ TYSI JEST🔥:
No i w końcu mamy to 💪 bariera szóstego tysiączka została pobita 🤯 Łącznie na dzień dzisiejszy z tym gadżetowym postem na blogu moja kolekcja liczy aż 6037 metalowych znaczków - z pewnych źródeł wiem, że ta liczba nie ogląda się za siebie i cały czas licznik idzie do przodu 😮 A tak prezentują się dwie ostatnie PIN-owe tablicy o numerze 62 i 63

Jeżeli macie gdzieś takie przypinki lub jest jeszcze jakiś urząd/instytucja/firma, które/który chciałbym/chciałaby mi tak znaczek powierzyć na cele mojej kolekcji. W takim przypadku zapraszam do kontaktu mailowego: lukasz.stanczuk24@interia.pl


A tak właśnie prezentuje się cała moja PIN-owa kolekcję na jednej wspólnej fotografami - trochę tu tłoczno 😯😮😯:


PS: Gorąco w te zimne dni zachęcam wszystkich do aktywnego komentowania moich nowych postów na blogu 😊 Na wszystkie obiecuje, że odpowiem - pozdrowionka 🙌💪😀


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży producentów basenów.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- dwa katalogi produktów,
- piłka plażowa,
- dwa długopisy,


Druga paczka kurierska pochodzi od kolejnej pewnej firmy z branży producenckiej.
W drugiej paczce było można znaleźć:
- przypinka PIN z logotypem firmy - 6016 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka należy do przyjaciółki bloga Veroniki.
Tomasz Sekielski - polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, prozaik, od lipca 2022 redaktor naczelny Newsweek Polska. Scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych Tylko nie mów nikomu (2019) i Zabawa w chowanego (2020), które poruszyły temat wykorzystywania seksualnego dzieci w Kościele katolickim w Polsce i wywołały ogólnokrajową dyskusję, a także Korzenie zła (2023). Na przestrzeni lat Sekielski był związany z redakcjami TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, Wprost, Nowej TV, Wirtualnej Polski i Onetu. Wraz z Andrzejem Morozowskim był współgospodarzem programu Teraz my! w TVN. W 2006 roku śledztwo dziennikarzy ujawniło rozmowy pomiędzy grupą polityków rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość i jedną z posłanek. Publikacja jego wyników doprowadziła do wybuchu tzw. afery taśmowej. Część komentatorów twierdziła, że nagrania są dowodem korupcji politycznej rządzącej partii. W 2018 Sekielski zapoczątkował własny kanał na YouTube. Za swoją pracę otrzymał szereg nagród, w tym Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego (2006, 2019), Grand Press (2006, 2014, 2019), Wiktora (2006, 2019), Telekamery (2007, 2008), MediaTory (2010, 2019) i Polską Nagrodę Filmową Orzeł za najlepszy film dokumentalny (2020).


Andrzej Sołtysik - polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, filmoznawca, prezenter i były rzecznik prasowy telewizji TVN. Studiował filmoznawstwo. W 1990 podjął pracę jako reporter w dziale informacji radia RMF FM, później prowadził w rozgłośni swój pierwszy program o tematyce filmowej, Świat filmu według Andrzeja Sołtysika. Po pracy w radiu trafił do TVP Kraków, gdzie zajmował się magazynem filmowym Tylko dla orłów. Później był prezenterem programu Telepuzzle w telewizji Polsat. Jesienią 1997 trafił do TVN, nowo powstającej telewizji Mariusza Waltera, debiutując na wizji 9 października 1997, sześć dni po otwarciu stacji. Popularność przyniosło mu prowadzenie (wraz z Martyną Wojciechowską) drugiej i trzeciej edycji programu Big Brother. Był również gospodarzem programu Jak łyse konie w TVN i Multikino w TVN24. W latach 2002-2007 był rzecznikiem prasowym Grupy TVN. Od września 2007 do grudnia 2012 wraz z Kingą Rusin, a następnie Magdą Mołek prowadził weekendowe wydania programu Dzień dobry TVN, od września 2016 do czerwca 2023 razem z Anną Kalczyńską prowadził ten program w dni powszednie. Od października 2014 był gospodarzem programu TTV Bagaż osobisty. Od kwietnia 2015 prowadzi program TVN Fabuła Andrzej Sołtysik przedstawia. Od września 2017 prowadzi audycję As w kinie w Meloradiu.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Sołtysika,


Czwarta przesyłka jest od pewnego przyjaciela bloga.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- dziewięć przypinek PIN z herbami - od 6017 do 6025 w kolekcji !!!


!!! Wśród tych przypinek na pewno jest wiele herbów, których naprawdę ciężko było mi zdobyć do mojej kolekcji - dlatego dziękuje temu przyjacielowi bloga 😉 !!!

Piąta przesyłka należy do dziewczyn Marleny i Weroniki z Grupy Załoga.
Grupa Załoga - to duet sióstr, które wspólnie tworzą social media promujące kobiety funkcjonujące na gospodarstwach rolnych. Ich pasją jest rolnictwo, dlatego też w filmach postach, rolkach itd. można zobaczyć jak funkcjonuje gospodarstwo oraz jak radzą sobie z pracą na nim. Gospodarstwo zlokalizowane jest w gminie Miączyn, województwie lubelskim i prowadzą je wspólnie z rodzicami. Początki w Internecie rozpoczęły się od zwykłych prywatnych profili na Facebooku później na profilach Instagramowych i Snapchacie, jednak początkowo dane konta nie były ukierunkowane. Następnie dziewczyny stworzyły kanał na YouTube “Weronika&Marlena GR. Załoga” z którego pewnie większość osób ich zna - prowadzi go od marca 2018r. Wkrótce po tym powstał Fanpage na Facebooku a konta Instagramowe zaczęły się ukierunkowywać na styl rolniczy. Na samym końcu dziewczyny utworzyły konta na platformie TikTok, chociaż początkowo byłyśmy do niej nastawione bardzo sceptycznie.


A w piątej przesyłce znalazłem:
- duży i bardzo ładny kalendarz na nowy 2024 rok, który od razu wędruje na ścianę,
- zdjęcie z autografami dziewczyn,


Szósta przesyłka pochodzi od Dominiki Klużniak.
Dominika Klużniak - polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. W 2003 ukończyła studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i została aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od sezonu 2010/2011 jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. Za tytułową rolę w Pippi Pończoszance otrzymała nagrodę Feliksa Warszawskiego i, przyznawaną przez redakcję miesięcznika „Teatr”, nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 2007/2008. Została nagrodzona Feliksem Warszawskim również za występ w spektaklach: Obsługiwałem angielskiego króla i Sztuka bez tytułu. Ma dwie córki.


W szóstej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Dominiki Klużniak,


!!! Pani Dominiko dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Siódma przesyłka należy do Starostwa Powiatowego w Mońkach - powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Mońki. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Goniądz, Knyszyn, Mońki, gminy wiejskie: Jasionówka, Jaświły, Krypno, Trzcianne i miasta: Goniądz, Knyszyn, Mońki.


Powiat Moniecki leży u zbiegu Biebrzy i Narwi wśród bardzo cennych pod względem przyrodniczym i ekologicznym obszarów. Od zachodu znaczne połacie powiatu obejmuje Biebrzański Park Narodowy, część wschodnia wchodzi w skład Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, krańce południowe stanowią natomiast fragment Obszaru Chronionego Krajobrazu "Dolina Narwi" i stykają się z otuliną Narwiańskiego Parku Narodowego.
 
To kraina największych w Europie Środkowej bagien, lasu, czystego powietrza i unikatowej przyrody. Teren Powiatu zachwyca oryginalną formą i niepowtarzalną strukturą, przyciąga nie tylko biologów i badaczy, ale również turystów chcących nacieszyć oko żyjącym na wolności bobrem, łosiem, wilkiem czy batalionem. Oferując tradycyjną gościnność tutejszych mieszkańców zapraszamy wszystkich, którzy chcą odpocząć w ciszy i spokoju, powędrować ciekawymi szlakami przez bagienne bezdroża, zaobserwować niezwykłe zjawiska przyrodnicze oraz zapoznać się kulturą i historią naszego powiatu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- folder przyrodniczy,


Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy Dołhobyczów - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat hrubieszowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie zamojskim. Siedziba gminy to Dołhobyczów. W roku 2014 otwarto przejście graniczne Dołhobyczów-Uhrynów.


Gmina Dołhobyczów znajduje się w południowo-wschodniej części województwa lubelskiego, a południowej powiatu hrubieszowskiego, przy granicy z Ukrainą. Położona jest na terenie Kotliny Hrubieszowskiej i Grzędy Sokalskiej, wchodzących w skład Wyżyny Zachodniowołyńskiej. Gmina, typowo rolnicza, zajmuje obszar ok. 21400 ha. Ze względu na walory przyrodnicze i historyczne tereny te można bez wahania nazwać "krainą żyznych czarnoziemów i urokliwych zabytkowych cerkwi". Pograniczne położenie zaowocowało bogatą historią tych okolic oraz licznymi interesującymi zabytkami. Zmienna była przynależność państwowa tego rejonu. Ziemie te przechodziły różne koleje losu, często były niszczone, jak choćby podczas dwóch wojen światowych. Mieszkali tu obok siebie Polacy, Rusini, Ukraińcy, Żydzi, Austriacy, a w wieku XVII nawet Tatarzy. Mieszały się kultury, języki, obyczaje. Funkcjonowały różne religie i wyznania. Wszystko to stało się obecnym bogactwem tych terenów. Zachwycić się, można również tutejszą przyrodą i krajobrazami. Z całą pewnością ten kto odwiedzi, gminę Dołhobyczów, pozna jej historię, zabytki i ciekawe zakątki, nie będzie żałował przyjazdu tutaj. Warto odkryć tę, mało jeszcze znaną, położoną na uboczu, spokojną, świetną dla wypoczynku, okolicę.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:
- pięć pocztówek (w tym jedna z pozdrowieniami) - DZIĘKUJE I TEŻ POZDRAWIAM 😘
- smyczka,
- eko-długopis,
- przypinka PIN z herbem - 6026 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN - 6027 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka należy do kolejnego dziś zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było można znaleźć:
- duża teczka,
- dwie ulotki,
- mapa,
- list,
- przypinka PIN - 6028 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

8 komentarzy:

 1. świetny wpis, gratuluję przesyłek ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło widzieć nową treść i nowe przesyłki. Pozdrowienia! Tak trzymać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję przede wszystkim autografu Tomasza Sekielskiego. Byłam kiedyś na spotkaniu autorskim, mam podpis w książce i na zdjęciu. Bardzo interesujący człowiek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2023/12/1265-gracja-niedzwiedz.html

  OdpowiedzUsuń