poniedziałek, 4 grudnia 2023

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, zawsze pamiętaj❗️❗️, że czeka na Ciebie ta "Druga Połowa" w meczu ⚽️ jak i w życiu ❤️ (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1090

Dziś mamy 4 grudnia 2023r. Cześć🖐 Halo Halo 🖐 z tej strony wasz ulubiony gadżetowy bloger 🦹‍♂️ Z racji, że dziś nam poniedziałeczek skoczył w kalendarzu to nie pozostaje mi nic innego, aby przedstawić Wam nowy gadżetowy wpis na mojej stronce. JEJU 😲 to już 1090 post - o kurka tyle już razy wspólnie się widzimy 😉😍 😘 Dziękuje Wam za to, że tutaj się pojawiacie :)

Poniżej mam dla Was kilka nowych fotek z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Są to zdjęcia różne, w wieczorowo/zimowej aurze z: naszego siedleckiego parku, przedstawiającego najstarszy kościół w mieście pod wezwaniem Świętego Stanisława, ozdobę świąteczną przy Galerii Siedlce oraz nasze zaśnieżone główne strzyżowianie ulicy: Piłsudskiego/Wojskowa/Armii Krajowej: 


Druga połowa - polska komedia romantyczna, która swoją premierę kinową miała 28 maja 2021r. Reżyserem produkcji jest Łukasz Wiśniewski a za scenariusz odpowiadają: Sebastian Staszewski i Jarosław Stóżyk. Kiedy młoda, obiecująca lekarka, Magda (Marianna Zydek) spotka na swojej drodze przypadkiem tajemniczego i przystojnego Mateusza (Jacek Knap), obydwoje jeszcze nie wiedzą, że nad rodzącym się między nimi uczuciem od początku znajomości wisi złe fatum. Na drodze do miłości, jak to w wielu takich historiach bywa stanie nie, kto inny, jak… ojciec (Cezary Pazura) bohaterki i jego ulubieniec, Jarosław Kot (Maciej Musiał). Sytuacji nie poprawia fakt, że trójka mężczyzn gotowa zrobić wszystko dla dobra Magdy pracuje w jednej branży. Jarosław jest gwiazdą futbolu, ojciec trenerem reprezentacji Polski w piłkę nożną, a nowy kandydat do serca - dziennikarzem sportowym, z który trener jest od dawna w ostrym konflikcie. Kogo wybierze ostatecznie kobieta ? Faworyta ojca, kierującego się zasadą „3 x Z: (Zaskoczyć, Zauroczyć, Zaimponować) i wydającego nieograniczone środki finansowe na zdobycie serca Magdy - Jarosława, czy Mateusza, który będzie chciał zaimponować dziewczynie w kompletnie odmiennym stylu ?


A z obsady aktorskiej filmu "Druga połowa" posiadam autografy od:
Marianna Zydek (Magdalena Biernat), Maciej Musiał (Jarosław Kot), Jacek Knap (Mateusz Ostrowski), Cezary Pazura (Zbigniew Biernat), Joanna Kuberska (Julita Stachowska), Andrzej Grabowski (Marian Liński), Małgorzata Rozenek-Majdan (Ola Wallenberg), Grzegorz Krychowiak (sprzedawca w butiku), Rafał Rutkowski (Chmielewski), Iwona Bielska (pielęgniarka Halina), Ilona Ostrowska (pani profesor), Leszek Lichota (bezdomny), Sebastian Mila (przypadkowy kibic), Dariusz Szpakowski (komentator), Patryk Czerniejewski (Piotr Osowski), Paweł Jasionowski (pianista),


PS: Na blogu jest tak jak na boisku ⚽️ pierwsza połowa meczu należy do mnie (tworzę nowy gadżetowy wpis) a druga połowa jest dla Was (zostawienie po sobie góry nowych komentarzy) 
- liczę na Was w tej kwestii 🥅🤴👸


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży producentów urządzeń.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazło się:
- gruby notes karteczek na palecie,
- ładny kubek,
- duży notes,
- podkładka pod napój,
- paski do zaznaczania,
- dwa szablony,
- dwa długopisy,
- ołówek,


Druga przesyłka należy do przyjaciela bloga Daniela.
Barbara Brylska - polska aktorka filmowa. Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek powojennych, była też uznawana za najpiękniejszą aktorkę Europy swojego pokolenia. W latach 60. i 70. XX wieku uchodziła za seksbombę polskiego kina. Jej debiutem filmowym był epizod w komedii Antoniego Bohdziewicza Kalosze szczęścia, pierwszym zaś występem odnotowanym w napisach końcowych - rola u boku Zbigniewa Cybulskiego w filmie Ich dzień powszedni z 1963 w reżyserii Aleksandra Ścibora-Rylskiego. Rola fenickiej kapłanki Kamy w Faraonie (1966) Jerzego Kawalerowicza otworzyła jej drogę do kariery, a Krzysi w Panu Wołodyjowskim i Przygodach pana Michała (obydwa 1969) - zapewniła wielką popularność. W tym czasie, w 1967, ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSTiF w Łodzi. W latach 70. była popularną amantką w filmach radzieckich, bułgarskich, niemieckich i czechosłowackich. Po filmie Ironia losu (1975) Eldara Riazanowa, w Polsce rozpowszechnianym pod tytułem Szczęśliwego Nowego Roku, stała się najbardziej znaną polską aktorką w krajach byłego bloku wschodniego. Za udział w tym filmie otrzymała w 1977 roku Nagrodę Państwową ZSRR. W październiku 2012 została uhonorowana przez Rosjan „Bałtycką Gwiazdą”, nagroda przyznawana za wybitny wkład w budowaniu więzi kulturowych między narodami basenu Morza Bałtyckiego.


Janusz Michałowski - polski aktor teatralny i filmowy. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1960). Pracował w teatrach w Koszalinie, Toruniu, Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (1969-1973), Poznaniu. Od 1990 jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie, a od 1999 związany z Teatrem Współczesnym. Wcześnie zaczął współpracę z Teatrem Telewizji, gdzie zagrał m.in.: Korowiowa w Mistrzu i Małgorzacie w reżyserii Macieja Wojtyszki, Baszmaczkina w Płaszczu - Izabelli Cywińskiej, Zielonookiego w Ścisłym nadzorze - Izabelli Cywińskiej, Münchhausena w Prawdomównym kłamcy - M. Wojtyszki (nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. RiTV I st. 1979 i 1988), Torquemadę w przedstawieniu pt. Ciemności kryją ziemię - I. Cywińskiej, Assolanta w Ścieżkach chwały - Jerzego Antczaka, w Doktorze Nock - Stanisława Różewicza i wielu innych. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Jest mężem reżyserki Izabelli Cywińskiej.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcie z autografami: Barbary Brylskiej i Janusza Michałowskiego,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciół bloga Rafała i Marcina.
A w trzeciej przesyłce było:
- osiem przypinek PIN związanych z WWF-em i jedna o tematyce sportowej - od 6027 do 6035 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka należy do Wojciech Sikory.
Wojciech Sikora - polski aktor, jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Na swoim koncie ma wiele ról w serialach, filmach, ale także w reklamach. Widzowie mogli go zobaczyć między innymi w serialach "Przepis na życie", "Barwy szczęścia", "Czas honoru" , "Komisarz Alex", "Pierwsza Miłość" czy "Na Wspólnej". Aktor zagrał także w "Miłość, sex & pandemia" w reżyserii Patryka Vegi. Na planie partnerowała mu Małgorzata Rozenek - Majdan. Para zaliczyła na planie sceny łóżkowe.


W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z autografem od Wojciecha Sikory,


Piąta przesyłka pochodzi od pewnego nadawcy.
Nela mała reporterka - autorka dziecięcych książek podróżniczych oraz programów telewizyjnych. Jej przydomek wiąże się ze stworzoną przez siebie serią dziecięcych książek, w której w główną rolę wciela się ona sama. „Nela mała reporterka” jest bohaterką i narratorką serii książek podróżniczych, opisujących wyprawy małej dziewczynki do egzotycznych krajów. Według wydawcy Nela podróżuje z rodzicami, którzy dokumentują wyjazdy, a następnie produkują programy z jej udziałem. Jej seria podróżnicza została zaprezentowana na Międzynarodowym Festiwalu Produkcji Edukacyjnych dla Dzieci w Japonii - Japan Prize. Nela jest też autorką książek, które powstają z redakcyjną pomocą rodziców. Pierwsza książka ukazała się w 2014 roku, gdy Nela miała 8 lat. Od tego roku Nela występuje także w programie telewizyjnym, emitowanym przez TVP 1, a następnie przez TVP ABC. Od 2019 roku jej reportaże można też oglądać w TVP POLONIA na całym świecie. Od 2020 roku książki Neli wydaje wydawnictwo Willson Media, które również odpowiada za przygotowanie i postprodukcje jej reportaży filmowych. W latach 2016-2017 Nela prowadziła autorską, cotygodniową audycję w Radiu dla Ciebie. Nela, jako nastolatka, bierze aktywny udział w akcjach społecznych i humanitarnych. W 2019 roku pełniła rolę nieformalnej ambasadorki interaktywnego stoiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Komisji Europejskiej, stworzonego dla dzieci i młodzieży w Miasteczku Humanitarnym na Międzynarodowych Targach Humanitarnych. Udział w wydarzeniu zapowiedział m.in. Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej Marc Lowcock. Podczas targów Nelę odwiedził Prezydent Andrzej Duda. Aktualnie Nela rozwija projekt edukacyjno-badawczy w ramach tworzonej przez siebie fundacji „The Adventure starts Here Foundation”. Fundacja będzie tworzyć bazy badawcze na całym świecie, gdzie będą zapraszani naukowcy oraz dzieci, które staną się obserwatorami przyrody. Pierwsza baza badawcza ma powstać w dżungli w Kostaryce. Z inicjatywy Neli oraz jej Fundacji - 2 czerwca został uznany Dniem Pierwszej Pomocy dla Zwierząt Dzikich i Domowych. Tego dnia odbywają się akcje edukacyjne w zakresie udzielania pierwszej pomocy zwierzętom.


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem od Neli małej reporterki,


Szósta przesyłka należy do Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce.
Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce - jest jedną z najważniejszych placówek polskich poza granicami kraju. Pozycję swoją zawdzięcza w równej mierze zgromadzonym zbiorom, jak i pozanaukowemu dorobkowi. Jest więc depozytariuszem cennych archiwaliów, ale też placówką, której zadania zmieniały się zależnie od wielorakich przemian zachodzących w kraju i na wychodźstwie. Odtworzony w Nowym Jorku w 1943 roku z potrzeby krzewienia myśli politycznej patrona, w proteście przeciwko polityce mocarstw i rządu polskiego w Londynie, od zarania nosił znamię misji i gromadził wokół siebie aktywny zespół ludzi. W czasie ponad półwiecznej działalności Instytut zachował swoją niezależność i bezwarunkowe oddanie idei wolnej i niepodległej Polski. W związku z działalnością cenzury i niszczeniem dokumentacji dotyczącej historii Polski, archiwa Instytutu nabrały szczególnego znaczenia podczas niemieckiej okupacji i pod rządami komunistów po drugiej wojnie światowej. W obliczu przemian politycznych i upadku komunizmu w Europie Środkowej i Wschodniej, Instytut wraz ze swymi zbiorami odgrywa w dalszym ciągu niezwykle istotną rolę w badaniach najnowszej historii i kształtowaniu wizerunku Polski. Po więcej informacji na temat instytutu zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz do zaobserwowania profilu Facebook-owego.


W szóstej przesyłce znalazłem:
- miły list,
- dwie ulotki,
- cztery zakładki do książki,
- mała latarka,


Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Kętrzyn - miasto w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba powiatu kętrzyńskiego. Kętrzyn leży w historycznych Prusach Dolnych, na obszarze dawnej Barcji oraz we wschodniej części Mazur. Położony jest kilkanaście kilometrów na wschód od granic Warmii.


Na terenie miasta warto odwiedzić następujące miejsca takie jak:
* Bazylika Mniejsza świętego Jerzego - kościół świętego Jerzego budowany na miejscu dawnej strażnicy od 1359, rozbudowywany do pierwszych lat XVI wieku. Jest to najlepiej zachowany kościół obronny na Mazurach. Początkowo był to obiekt halowy, jednonawowy, zlokalizowany w południowo-zachodnim narożu miasta. W koronie murów wybudowano ganki obronne i wieżę zwieńczoną blankowaniem, 
* Kościół świętego Jana - obok kościoła świętego Jerzego znajduje się kościół św. Jana - dawna kaplica cmentarna adaptowana na Szkołę Wielką, przygotowującą kandydatów na Uniwersytet w Królewcu, założony przez księcia Albrechta. Budynek ten służył mniejszości polskiej jako świątynia protestancka, stąd zwany był kościołem polskim,
* Szkoła Wielka - budynek kościoła św. Jana wyglądał nieco inaczej niż obecnie. Na piętrze były sale lekcyjne i mieszkania nauczycieli. Szkoła została założona w 1546 przez księcia Albrechta. Językiem wykładowym była łacina, a do przedmiotów obowiązkowych należała nauka jęz. niemieckiego i polskiego. Naukę jęz. polskiego zniesiono ok. 1830 r.,
* Zamek krzyżacki - budowa zamku rozpoczęła się w tym samym okresie co budowa kościoła św. Jerzego. Zamek stanął w południowo-wschodnim narożu miasta, jako trójskrzydłowy obiekt, zamknięty od strony zachodniej ścianą kurtynową z bramą. Skrzydła zamku od strony dziedzińca obiegał drewniany krużganek, na dziedzińcu stała studnia. Najważniejszą częścią zamku było jego skrzydło północne. Pozostałe skrzydła pełniły funkcje gospodarcze,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było można znaleźć:
- folder przyrodniczy,
- ładny magnes na lodówkę,
- smyczka,


Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Drawno - gmina miejsko-wiejska położona jest w województwie zachodniopomorskim we wschodniej części powiatu choszczeńskiego. Do 31 grudnia 1998 roku wchodziła w skład województwa gorzowskiego. Siedzibą gminy jest miasto Drawno. Pod względem powierzchni gmina jest największa w całym powiecie.


Do zabytków tej gminy należą na przykład:
* Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia NMP z 1756 r. oraz XVIII-wieczny pałac w Brzezinach,
* Zespół pałacowy w Konotopie,
* Zespół pałacowy w Niemieńsku,
* Kościół pod wezwaniem Serca Jezusowego w Barnimiu,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 6036 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- przypinka PIN z herbem - 6037 w kolekcji,
- list,


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od kolejnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- dwie takie same przypinki PIN (jedna zasila kolekcję a druga wędruje do kolegów na wymianę) - 6038 w kolekcji !!!
- list,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

12 komentarzy:

 1. Dzięki wielkie za realizację prośby dot. fotek siedleckich obiektów w zimowym przebraniu, miło się je ogląda 👍.

  OdpowiedzUsuń
 2. Siedlce w zimowej odsłonie są piękne. Niemal tak piękne jak Barbara Brylska na fotografii z autografem. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wow świetne przesyłki, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. My też mamy autograf Neli i zdjęcie z nią. Kiedyś przyjechała do naszego miasta na występ w jednej z galerii handlowych. Moje dziewczyny ją uwielbiają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2023/12/1266-aleksandra-padzikowska.html

  OdpowiedzUsuń