poniedziałek, 11 grudnia 2023

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, stworzył je Nikola Tesla 💁‍♂️, gra nam w domach 🏠 i w samochodach 🚗, nadaje po falach FM i cyfrowo 📻 (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1091

Dziś jest 11 grudnia 2023r. Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie👋👌👍✌ Naprawdę jak fajnie, że jesteście tutaj ze mną 😍😘 Dziś zajmiemy się sprawami radiowymi. My tu w Siedlcach mamy dostępne następujące stacje: Jedynka Polskie Radio -> Trója Polskie Radio -> VOX FM -> RMF FM -> Dwójka Polskie Radio -> Radio Eska -> Polskie Radio 24 -> Radio Maryja -> Katolickie Radio Podlasie -> Polskie Radio RDC -> Radio ZET. I właśnie nad jedną z nich zatrzymamy się dziś trochę na dłużej... 

Już za tydzień w ostatnim przedświątecznym gadżetowym poście na blogu oprócz nowych przesyłek i paczek przedstawię Wam również specjalne grafiki ze zdjęciami naszych siedlecki iluminacji świątecznych. Oto kilka z nich...


Radio Eskasieć rozgłośni radiowych, wchodząca obok stacji Eska Rock, VOX FM i Radio SuperNova (już wkrótce Radio Eska 2) w skład Grupy Radiowej Time zorganizowanej wokół Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Siedziba Radia Eska S.A. mieści się przy ul. Jubilerskiej 10 w Warszawie. Na krótko po zmianie systemowej w Polsce, w trzech dużych polskich miastach - Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu pojawiły się stacje radiowe o nazwach takich jak "Radio Eska" czy "Radio S", zazwyczaj kontynuując tradycję podziemnych stacji Radia Solidarność z czasów PRL. Pomimo podobnej nazwy i czasu pojawienia się na rynku, stacje były od siebie początkowo formalnie niezależne i zakładane z inicjatywy różnych osób. Jednak już w roku 1993, trzy wówczas oddzielnie działające od siebie stacje przejęły Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe. W 1994 roku została założona Eska Nord - lokalna stacja w Trójmieście.


A od prezenterów/prezenterek Radia Eska w mojej kolekcji posiadam autografy od: 
Michał Hanczak, 2x Krzysztof "Jankes" Jankowski, Jan Pirowski, Michał "Michu" Sobkowski, Katarzyna Węsierska,


PS: Jakie jest Wasze ulubione radio i gdzie najczęściej go słuchacie - może macie jakiegoś swojego ulubionego prowadzącego ? Koniecznie dajcie znać w komentarzach oraz jak oceniacie mój nowy wpis na blogu - z góry wielkie dzięki 😊😉😀


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży producentów elektroniki.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- duża parasolka,
- maskotka firmowa,
- obieraczka do kabelków,
- kubek termiczny,
- czapka z daszkiem,
- koszulka L,
- długopis,


Druga przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Magdalena Mielcarz - polska aktorka, modelka, piosenkarka i prezenterka telewizyjna. Urodziła i wychowywała się w Warszawie. Jako nastolatka śpiewała w popularnym zespole dziecięco-młodzieżowym Gawęda. Ukończyła XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie i studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W wieku 15 lat rozpoczęła karierę modelki. Pracowała na całym świecie, biorąc udział w wielu komercyjnych projektach i kampaniach reklamowych, m.in. była pierwszą Polką, która wzięła udział w światowej kampanii kosmetyków marki L’Oréal (2001). Ogólnopolską popularność przyniosła jej główna rola w filmie Quo vadis (2001). W następnych latach grała w produkcjach europejskich, m.in. wcieliła się w Henriette de France w filmie Fanfan Tulipan (2003). W 2003 przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie pracowała także jako modelka i ukończyła szkołę aktorską Maggie Flaningan Studio, a po zamążpójściu zamieszkała w Los Angeles, skupiając się na życiu rodzinnym i rozwijaniu muzycznych zainteresowań. Wystąpiła epizodycznie w filmie Och, Karol 2 (2011) i zagrała główną rolę w niezależnym filmie krótkometrażowym Paranoia (2014). Współprowadziła pierwszą edycję reality show TVN Top Model. Zostań modelką (2010) oraz pierwszą i piątą edycję talent show TVP2 The Voice of Poland (2011, 2014). Wydała single: „Drown in Me” (2011), „Silver Dream” (2014), „Stormy Wave” (2015) i „Sister Army” (2017). Promując swój czwarty utwór, zaprezentowała nowy wizerunek, który był szeroko komentowany przez media. W 2019 przyjęła pseudonim artystyczny Lvma Black, pod którym wydała single „I C U” i „Summertime Hobby”. W 2021 wydała kolejne trzy utwory: „Into You”, „Nothing but You” i „We Mgle”.


Mateusz Szymkowiak - dziennikarz, prezenter telewizyjny i konferansjer Debiutował współprowadząc pierwszą edycję programu „The Voice of Poland”, późnej został reporterem „Pytania na Śniadanie” i gospodarzem magazynu kulturalnego „Like!” w TVP 2. Prowadzi talk-shows „Taka jak ty” oraz „Taki jak ty” w TVP Kobieta. Konferansjer na Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior oraz koncertach Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jako szef działu „Kultura” i autor licznych wywiadów, publikuje w „Fashion Magazine”. Prywatnie pasjonat podróży. Mateusz idealnie sprawdzi się w roli prowadzącego mniejsze i większe eventy oraz jako gospodarz wydarzeń rozrywkowych, kulturalnych i sportowych. Jego wizerunek w kampaniach reklamowych wpłynie pozytywnie na odbiór wielu marek, zwłaszcza tych lifestylowych.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami Magdaleny Mielcarz i Mateusza Szymkowiaka,


Trzecia przesyłka należy do przyjaciela bloga Michała.
A w trzeciej przesyłce było:
- dwadzieścia różnych przypinek (w tym dwa na igle i trzy buttony - 17 zasili kolekcję) - 6039 do 6055 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Michała.
Sonia Mietielica - polska aktorka teatralna i telewizyjna pochodzenia rosyjskiego. Wychowywała się z matką i dziadkiem (zawodnik i trener sztuk walki) w Barnaule. W wieku 7 lat przeprowadziła się do Krakowa, gdzie wcześniej zamieszkała siostra dziadka. W młodości trenowała balet i taniec. Zadebiutowała w wieku 13 lat u boku Borysa Szyca w filmie Handlarz cudów. Pierwsza próba dostania się na uczelnię teatralną nie powiodła się. Sonia Mietielica rozpoczęła wówczas studia na kierunku filologia rosyjska i równocześnie doskonaliła warsztat aktorski u Doroty Zięciowskiej. W kolejnym podejściu uzyskała indeks. W 2019 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Odgrywała główną rolę w serialu Dom pod Dwoma Orłami (2021), następnie zagrała główną bohaterkę w komedii romantycznej dla platformy Netflix pt. Pod wiatr. W adaptacji Chłopów (2023) w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana odegrała rolę Hanki Borynowej. Widzom dobrze znana między innymi z seriali TVP: "Stulecie winnych" czy "Polowanie na ćmy".


W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z autografem Soni Mietielicy,


Piąta przesyłka pochodzi od Agnieszki Dygant.
Agnieszka Dygant - polska aktorka. Dwukrotna laureatka Telekamery dla najlepszej aktorki. Ma młodszą o 17 lat siostrę, Natalię. Uczyła się w LVI Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego w Warszawie. W okresie nastoletnim śpiewała w punkowym zespole muzycznym Dekolt. 23 listopada 1997 zadebiutowała w teatrze. W 1998 ukończyła PWSFTviT w Łodzi i otrzymała nagrodę wojewody łódzkiego za rolę Julii w przedstawieniu Letnicy na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz zdobyła z zespołem Macieja Pawłowskiego drugą nagrodę za interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej „Sing-Sing” na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2000 zagrała w teledysku zespołu Myslovitz „Dla ciebie”. W 2007 reklamowała produkty marki Garnier firmy L’Oréal. Ogólnopolską popularność zyskała dzięki roli Marioli w serialu TVP2 Na dobre i na złe (2001-2009). Zagrała także „Czarną” w serialu kryminalno-sensacyjnym Polsatu Fala zbrodni (2003-2008) oraz Franciszkę Maj, główną bohaterkę sitcomu TVN Niania (2005-2009). W 2007 otrzymała Gwiazdę Uśmiechu na VIII Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku oraz dwie Złote Podkowy na Cieszyńskim Festiwalu „Wakacyjne Kadry” za najlepszą rolę kobiecą w serialu komediowym (Niania) i najlepszą rolę kobiecą w serialu sensacyjnym (Fala zbrodni). Zagrała Agatę Przybysz, tytułową bohaterkę serialu TVN Prawo Agaty (2012-2015). Za swoje role serialowe zdobyła dziewięć nominacji do Telekamer dla ulubionej aktorki, z czego dwa razy wygrała (2006 i 2008) i czterokrotnie zajęła drugie miejsce (2005, 2007, 2009, 2015). Dodatkowo w 2022 otrzymała nominację dla aktorki 25-lecia w jubileuszowej edycji plebiscytu. W 2011 wcieliła się w Karinę Lisiecką w komedii romantycznej Listy do M. W następnych latach wystąpiła w czterech kontynuacjach filmu. Kilkukrotnie współpracowała z Patrykiem Vegą przy jego filmach: Pitbull. Nowe porządki (2016), Botoks (2017), Kobiety mafii (2018) i jego kontynuacji (2019) oraz miniserialach na podstawie filmów o tym samych tytułach.


A w piątej przesyłce znalazłem:
- dwa zdjęcia z autografami Agnieszki Dygant,


!!! Pani Agnieszko dziękuje bardzo za odpisanie ma mój list - choć długo to trwało, ale jak widać udało się 😍😉 !!!

Szósta przesyłka okazała się być zakupowa od Skarbnicy Narodowej Sp.z.o.o.
W szóstej przesyłce było:
- pamiątkowa moneta "340 rocznica Odsieczy Wiedeńskiej"


Siódma przesyłka należy do Urzędu Miejskiego w Gorzowie Śląskim - miasto w województwie opolskim, powiat oleski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Gorzów Śląski, nad Prosną. Historycznie leży na Górnym Śląsku. Gorzów Śląski uzyskał lokację miejską w 1274 roku. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa częstochowskiego.


Do zabytków na terenie tego miasta należą między innymi:
* Dwór, ul. Złota 1, z poł. XVIII w.,
* Nadleśnictwo, ul. Byczyńska 9, d. Zawadzkiego,
* Zajazd, ul. Byczyńska 12, d. Zawadzkiego 10,
* Domy, Rynek 1, 2, 9, 10, 11, 18,19, nie istnieją,
* Cmentarz żydowski,
* Kościół katolicki pod wezwaniem Świętej Trójcy z końca XIX wieku, należący do diecezji opolskiej,
* Kościół ewangelicki Krzyża Jezusowego z l. 1855-1857,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- miły list z podpisem Pana Burmistrza Rafała Kotarskiego - DZIĘKUJE 😉
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 6056 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta i Gminy Międzylesie - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, powiat kłodzki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie wałbrzyskim. Siedziba gminy to Międzylesie.


Turystów na tych terenach powinno zainteresować właśnie te miejsca:
* Zamek Międzylesie - sercem zabytkowego Międzylesia jest imponujący Zamek w Międzylesiu. Ten majestatyczny obiekt zbudowany został na solidnych fundamentach, łącząc w swojej architekturze elementy sięgające XIV wieku. Czarna wieża, pochodząca z epoki średniowiecza, dominuje w panoramie miasta, stanowiąc wyrazisty punkt orientacyjny. Zamek, po częściowej adaptacji, gości dzisiaj restaurację oraz hotel, dając szansę zwiedzającym na nocleg w zabytkowych murach.
* Kościół Bożego Ciała - przy rynku można też podziwiać Kościół Bożego Ciała, którego gotyckie korzenie zostały z biegiem lat wzbogacone o późniejsze dodatki i rozbudowy. Unikalną atrakcją tego miejsca jest ambona w formie łodzi, co jest niezwykłym rozwiązaniem w sztuce sakralnej. Co więcej, kościół łączy galeria z sąsiadującym zamkiem, tworząc harmonijną całość architektoniczną.
* Rynek w Międzylesiu - Plac Wolności - ozdobiony jest Kolumną Maryjną, typowym elementem dla wielu miast regionu. Ta wzniosła struktura jest nie tylko ozdobą, ale i symbolem religijnym, podkreślającym kult Maryjny w polskiej tradycji.
* Dom Tkaczy - nie można również przeoczyć Domów Tkaczy przy ulicy Sobieskiego, gdzie zachowały się jedynie dwa z siedmiu oryginalnych budynków. Te XVIII-wieczne, drewniane domy z charakterystycznymi spadzistymi dachami i podcieniami, znane jako domy 7 Braci, są niemymi świadkami dawnych rzemiosł, które kiedyś kwitły w tym regionie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:
- dwie mapy,
- pięć ulotek,
- trzy małe kalendarzyki,
- pocztówka,
- zakładka do książki,
- dwa magnesy na lodówkę,
- dwa breloczki,
- dwie przypinki PIN z herbami (jeden zasila kolekcję a druga wędruje na wymianę) - 6057 w kolekcji !!!


Dziesiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- naklejka z herbem,
- list,


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej firmy z branży spożywczej.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było można znaleźć:
- podkładka pod myszkę komputerową z kalendarzem,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

14 komentarzy:

 1. Dzięki, dzięki, dzięki za zdjęcia świątecznych iluminacyj, niezły efekt świetlny o wieczornych godzinach. Avec charme!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo! Autografy Magdy Mielcarz i Soni Mietielicy! Nie mam w kolekcji, a chciałabym. Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 3. czasami słucham lokalnego radia

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2023/12/1267-agnieszka-korzeniowska.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawdziwy wysyp niespodzianek :)

  OdpowiedzUsuń